Брюж удари Бешикташ и в Истанбул (видео)

Белгийският клуб Брюж се класира за 1/4-финалите на Лига Европа след нова победа срещу Бешикташ. Този път, в мач-реванш от 1/8-финалите, Брюж надигра турския гранд с 3:1 като гост и с общ резултат от двете срещи 5:2 елиминира съперника си. Домакините излязоха напред в резултата с гол на Рамон 3 минути след почивката, но белгийците отговориха по блестящ начин. Първо Том де Сутер изравни в 61-ата минута, а след това за гостите се развихри резервата Боли Болинголи-Мбомбо. Той първо бе точен за 1:2 в 80 -ата минута, а в 90-ата реализира още едно попадение. Във втората минута на добавеното време Олкай Сахан от Бешикташ получи директен червен картон.

БЕШИКТАШ - БРЮЖ 1:3 (общ резултат от двете срещи 2:5)
1:0 Рамон (48)
1:1 Де Сутер (61)
1:2 Болинголи-Мбомбо (80)
1:3 Болинголи-Мбомбо (90)