"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Всички от Голямата четворка на 1/4-финал в Индиън Уелс

Най-добрите четирима тенисисти в света в момента - Новак Джокович, Роджър Федерер, Рафаел Надал и Анди Мъри, се класираха за 1/4-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Първият в световната ранглиста Джокович се наложи над представителя на домакините Джон Иснър с 6:4, 7:6(5) в преследване на своята четвърта титла в пустинята в Южна Калифорния. Той се нуждаеше от едва 30 минути, за да приключи първия сет, а във втория не успя да направи нито един пробив и в крайна сметка стигна до тайбрек. В него всеки от двамата тенисисти взимаше подаванията си, докато Иснър не изпрати топката в мрежата за 3:5. Ноле задържа преднината си до последно и този единствен минипробив се оказа напълно достатъчен, за да спечели и втората част, а с това и мача.

"Всичко беше на косъм. Много е трудно да оцелееш в такъв мач психически. Джон имаше своите шансове във втория сет. Той може да бъде много опасен играч на всяка една настилка и затова съм страшно доволен от победата днес" - каза Ноле след края на двубоя. За място сред последните четирима той ще се бори с австралиеца Бърнард Томич, който макар и трудно се наложи над сънародника си Танаси Кокинакис с 6:4, 4:6, 6:4 и достигна за първи път в кариерата си до финалната осмица в Южна Калифония.

Рафаел Надал също преследва своя четвърти трофей от Индиън Уелс. Испанецът се класира за 9-и път на 1/4-финалите на надпреварата след убедителна победа с 6:2, 6:4 над Жил Симон. Световният номер три сервира за спечелването на мача при 5:2 във втория сет, но французинът успя да върне единия пробив и да удължи с още малко престоя си на корта. Левичарят от Манакор беше безгрешен в последвалото си подаване и сложи точка на мача след 1 час и 18 минути игра.

"Днес мисля, че играх стабилно срещу един тежък опонент. Никога не е лесно срещу тенисист като Симон. Тактически смятам, че се справих доста добре и като цяло съм много доволен. Срещнах проблеми само в два от сервис геймовете си" - коментира Рафа след срещата. Това бе неговата седма победа над Симон в осемте им мача до момента. На 1/4-финалите Надал ще трябва да се изправи срещу Милош Раонич (Канада), който победи испанеца Томи Робредо с 6:3, 6:2.

"Това е съперник, срещу когото никой не иска да играе, защото винаги те поставя под огромно напрежение, във всяка една точка. Не мога да съм сигурен, че утре ще играя така, както го направих днес. Двубоят със сигурност ще бъде много тежък и знам, че трябва да дам 100% от себе си, за да се поздравя с успех" - каза още носителят на 14 титли от Големия шлем.

Олимпийският шампион от Лондон Анди Мъри пък наближава своята победа номер 500 в карирата, след като се наложи над французина Адриан Манарино с 6:3, 6:3. Следващият му съперник ще бъде Фелисиано Лопес (Испания), който отстрани поставения под номер 5 в схемата Кей Нишикори с 6:4, 7:6(2).

В другите два 1/8-финала в Индиън Уелс, изиграни вчера, Роджър Федерер се поздрави с 50-ата си победа в турнира след 6:3, 6:2 над Джак Сок (САЩ), а Томаш Бердих (Чехия) се наложи над сънародника си Лукаш Росол с 6:2, 4:6, 6:4.