ДИТ на финал след победа над Ботев (Пд)

Отбора на ДИТ София, родени 1999 г. се класира на финал за Купата на БФС, след като отстрани с 1:0 Ботев Пловдив. Възпитаниците на Иван Гешев изиграха много силен мач, като записаха множество пропуски, а единственото попадение в срещата падна в първата минута на даденото от съдията продължение. Голът беше дело на Димитър Богданов, който засече с глава центриране от корнер на Иван Тилев и прати отбора на така желания финал за Купата на БФС, където противник на "динамитите" ще бъде  Литекс. "Оранжевите" отстраниха с 2:0 Берое.

ДИТ започнаха в състав: Стилиян Георгиев на вратата, в защита - Борислав Вакадинов, Николай Марковски, Петър Рогозански и Димитър Законов, пред тях в центъра се изявяваха Александър Бастунов, Димитър Костадинов и Иван Тилев, а в атака треньорът бе заложил на Димитър Богданов, Мариян Наплатанов и Йордан Тодоров.

Първото полувреме на срещата определено не бе това, което очакваха зрителите от този двубой. Битката бе в средата на терена, а головите положения бяха рядкост. Единственото такова бе на Мариян Наплатанов, който получи топка в наказателното поле, опита да прехвърли вратаря на "канарчетата", но той улови топката.

Втората част започна по коренно различен начин. Головите положения започнаха да валят, като по-многобройни бяха тези пред вратаря на домакините от Пловдив. В 52-ата и 59ата минута бяха записани първите пропуски за ДИТ - след корнер се получи разбъркване в наказателното поле и Мариян Наплатанов стреля, но вратарят отрази удара. Последва грешка на отбраната на Ботев, Богданов отне топката, но стреля слабо.

В 71-ата минута отново той притесни вратаря на гостите, като след центриране от корнер, стана ново разбъркване в наказателното поле и стражът на пловдичани успя да хване топката в последния момент ниско до гредата. Последваха още два пропуска на Димитър Богданов, който беше извеждан зад отбраната на домакините, но първия път топката му бе отбита в последния момент, а при втория ударът му бе слаб. Малко след това Иван Тилев изпълни пряк свободен удар, като отново блестяща изява на вратаря на Ботев, спаси "канарчетата" от гол във вратара.

Двата отбора вече очакваха последния съдийски сигнал, когато в последната си атака ДИТ получи възможност за изпълнение на корнер. Иван Тилев центрира перфектно, а Димитър Богданов се извиси над всички и вкара неспасяемо в мрежата, за да класира отбора на финал.

В игра се появиха още Ангел Бастунов и Мартин Йорданов, които замениха Мариян Наплатанов и Йордан Тодоров.

Финалът за купата ще бъде на 23 април, като стадионът все още не е ясен.

Снимка: botevplovdiv.bg