Балкан отчая Левски с 12 тройки и убийствен процент

Балкан нанесе тежка загуба на шампиона Левски, след като тотално надигра “сините” у дома в “Арена Ботевград” с 91:78. Така “зелените” постигнаха своята 15-а победа от началото на сезона в НБЛ и окупираха второто място в класирането с баланс от 15-6, а освен това отново зарадваха феновете си с резултатна игра. Трети в подреждането е именно Левски, но столичани имат 13 победи и 7 поражения до момента.

Играчите на домакините показаха убийствен процент в стрелбата от дистанция. Те реализираха 12 от общо 22 опита, демонстрирайки 54.5% успеваемост от зоната за три точки.

Ботевградчани вкараха първите 14 точки в мача, а гостите реализираха за първи път едва след четири минути игра, когато Димитър Ангелов порази целта за 14:2. Балкан не изпусна инициативата до края на тази част и дори увеличи разликата си до 15 точки - 26:11 след 10 минути баскетбол.

Началото на втората четвърт също бе ударно за Балкан - домакините поведоха с 39:19. До почивката играта бе по-равностойна, но след едно полувреме игра момчетата на Влада Вукойчич имаха добър аванс от 50:36.

Вукота Павич се разигра през третата част, а играта на домакините вървеше на пълни обороти като цяло и разликата продължи да расте, преди да достигне най-високото си измерение в срещата - 74:49 след 30 минути игра.

Шампионите направиха силен финален щурм и спечелиха последната четвърт, с което намалиха почти половината си изоставане, но успяха единствено да намалят финалната разлика, с която загубиха, а тя бе 13 точки - 91:78.

Иван Лилов вкара 24 точки (4/9 от тройката), Павел Маринов добави 17 точки (3/3), гарнирани със 7 асистенции, а Мартин Маринов отново се включи силно от пейката с 16 точки, от които 12 дойдоха от далечна дистанция.

Димитър Ангелов и Павел Иванов вкараха по 21 точки за гостите от София, докато Алекс Симеонов остана на една борба от “дабъл-дабъл” с 11 точки и 9 овладени отскочили топки. Деян Карамфилов направо добро включване като шести човек с 10 точки и 7 асистенции.

БАЛКАН - ЛЕВСКИ 91:78 (26:11, 24:25, 24:13, 17:29)

БАЛКАН: Цветослав Острев 4, Иван Лилов 24, Павел Маринов 17, Вукота Павич 10, Николай Върбанов 8 (Милан Милованович 2, Димитър Маринчешки 4, Радослав Кочев, Педжа Стаменкович 6, Мартин Маринов 16, Николай Маринов)

ЛЕВСКИ: Джими Хънт, Павел Иванов 21, Стоян Гюроски 4, Алекс Симеонов 11, Васил Евтимов 6 (Алекс Уандие 3, Ивко Ивков 2, Димитър Ангелов 21, Деян Карамфилов 10)