Ню Йорк изненада неприятно шампиона Сан Антонио

Отборът с най-слаби показатели в цялата Национална баскетболна асоциация Ню Йорк Никс записа изненадващ успех със 104:100 след продължение над шампиона Сан Антонио. Според официалната статистика, с която работи Лигата, за пръв път в историята тим, който е с показатели от 13 победи от 66 мача, успява да победи настоящия шампион.

Логично след двубоя треньорът на Сан Антонио Грег Попович бе много недоволен, като заяви, че играчите му не са подходили с нужното уважение към противника и се надява всички те да се чувстват гузни от представянето си.

С най-голям принос за успеха на Ню Йорк бяха руският гард Алексей Швед, който вкара 21 точки и новобранецът Лангстън Галоуей, който реализира рекордните в кариерата си 22 точки. 16 точки и 10 борби пък добави италианският център Андреа Барняни.

За Сан Антонио, които изпуснаха аванс от 13 точки в третата четвърт, Тони Паркър вкара 21 точки. Кауай Леонард добави 17, а с 13 приключи ветеранът Тим Дънкан. Въпреки успеха Ню Йорк остава на 15-о място в Източната конференция с 14 успеха и 53 загуби, докато Сан Антонио е седми на Запад с 41 победи и 25 поражения.

В Лос Анджелис домакините от Клипърс бяха на път да изпуснат преднина от 22 точки срещу гостуващия Шарлът, но в крайна сметка спечелиха с 99:92. Домакините поведоха с 63:41 в началото на третата част след кош на Крис Пол, но това не прекърши гостите от Северна Каролина и те на 4 пъти до края на двубоя се доближиха на точка от съперника си. За повече обаче гостите нямаха сили.

Най-резултатен за победителите бе Джей Джей Редик, който вкара 23 точки. 21 добави Крис Пол, а наскоро завърналият се от лечение на контузия в лакътя Блей Грифин остана с 19. За Шарлът Ал Джефърсън приключи с 21 точки, а Мо Уилямс и Джералд Хендерсън останаха с 18 и 16 съответно. Клипърс е на пето място в Западната конференция, докато Шарлът пропусна отличен шанс да се върне в зоната на плейофите в Източната конференция и остава на десета позиция.

Въпреки че изоставаха с 15 точки срещу един от най-добрите отбори в цялата Лига, играчите на Детройт показаха характер и спечелиха със 105:95 като домакин срещу Мемфис. Главна роля изигра гардът Реджи Джаксън, който вкара 23 точки и направи забележителните 20 асистенции. По този начин Детройт прекъсна серията си от 10 поредни загуби. 24 точки за победителите вкара Кентавиъс Колдуел-Поуп, а центърът Андре Дръмънд завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 16 борби. За Мемфис, който въпреки загубата остава лидер в Югозападната дивизия, най-добър бе Джеф Грийн с 21 точки. 17 добави испанецът Марк Гасол, а Винс Картър реализира 14 от пейката.

В другите две срещи от снощната програма Хюстън победи Орландо със 107:94 след 30:16 в последната четвърт, докато в Луизиана Ню Орлиънс се наложи над гостуващия Милуоки с 85:84 и измести Оклахома от осмото място в Западната конференция.

Резултати от играните тази нощ мачове от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА):
Детройт - Мемфис 105:95
Ню Йорк - Сан Антонио 104:100 след продължение
Хюстън - Орландо 107:94
Ню Орлиънс - Милуоки 85:84
Лос Анджелис Клипърс - Шарлът 99:92