Серина с победа в 3 сета, Шарапова - аут от Индиън Уелс

Световната номер едно Серина Уилямс срещна проблеми със сервиса и направи поредица от грешки, но успя да стигне до пълен обрат и да победи сънародничката си Слоун Стивънс с 6:7(3), 6:2, 6:2. Така американката се класира за 1/4-финалите на турнира в Индиън Уелс и вече има 14 мача без загуба в надпреварата в Южна Калифорния.

Уилямс допусна цели 52 непредизвикани и 9 двойни грешки по време на срещата под 32-градусовата жега. Младата американска надежда, която достигна до 1/4-финалите миналата година, направи два пробива в началото на мача и поведе с 3:0. Серина обаче набързо обърна нещата в своя полза и взе следващите четири гейма. В крайна сметка първият сет трябваше да се реши с тайбрек, в който Слоун доминираше изцяло и заслужено взе.

Оттук нататък по-малката от сестрите Уилямс не даде повече шансове на опонентката си. Скоро след това тя изравни резултата, а впоследствие и затвори мача в своя полза след 2 часа и 6 минути игра.

"Старая се да намеря правилния ритъм. Тази седмица не ми се получава особено добре, но както вече казах - щастлива съм, че съм тук. Публиката беше наистина страхотна и имам чувството, че не искам да си тръгвам" - каза Серина след края на двубоя.

Втората в ранглистата на WTA Мария Шарапова пък отпадна на 1/8-финалите на турнира, след като отстъпи в три сета на Флавия Пенета с 6:3, 3:6, 2:6. Италианката, която защитава титлата си в Индиън Уелс от миналата година, избухна в сълзи, след като загуби първия сет и напусна корта, но се завърна по-спокойна и уверена. Тя спечели 10 от последните 13 гейма и намери място сред последните 8 в надпреварата.

"Понякога жените имаме такива моменти, в които искаме да оставим всичко и да викаме. Поех си дълбоко въздух и го оставих да отмине" - каза след двубоя Пенета.

"Може би не показах най-добрия си тенис, не се представих достатъчно силно. Имах проблеми в ключовите моменти и това се оказа решаващо" - коментира след поражението рускинята.

Третата в схемата Симона Халеп (Румъния) също се класира за 1/8-финалите в Южна Калифорния, след като се наложи над чехкинята Каролина Плишкова с 6:4, 6:4. В други мачове от четвъртия кръг, изиграни вчера, Карла Суарес Наваро (Испания) отстрани Хедър Уотсън (Великобритания) със 7:6(5), 3:6, 6:1, Южени Бушар (Канада) отпадна от квалификанката Лесия Цуренко (Украйна) със 7:6(5), 5:7, 4:6, Йелена Янкович (Сърбия) елиминира Белинда Бенчич (Швейцария) с 6:3, 3:6, 6:3, Забине Лизицки (Германия) победи Каролин Гарсия (Франция) с 6:4, 6:4, а Тимеа Башински (Швейцария) постигна успех над Елина Свитолина (Украйна) с 4:6, 6:1, 6:1.