Григор се предаде пред коравия Робредо

Първата ракета на България Григор Димитров приключи участието си на силния турнир от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Тази нощ той загуби срещата си от третия кръг на надпреварата срещу Томи Робредо с 4:6, 6:1, 5:7. Така Гришо отново не можа да прескочи тази фаза на турнира. Това е негова втора загуба от испанеца в третия мач помежду им до момента.

Срещата започна равностойно, като всеки от двамата играчи печелеше сравнително лесно своите подавания. Единствено в третия гейм Григор Димитров показа признаци на колебание на свой сервис и трябваше да спасява две точки за пробив при 15:40 в полза на съперника, но с добър сервис успя да се спаси.

След това размяната на геймове продължи до 4:4, когато отново Гришо се пропука. Той даде три точки за пробив на Робредо и при първите два опита успя да се измъкне с два аса. При третия опит обаче Робредо намери начин да спечели точката и да запише първи пробив. Така испанецът получи шанс да сервира за сета и го направи по безупречен начин за 6:4 в своя полза.

Вторият сет отново започна трудно за Димитров, който все пак успя да спечели подаването си. След това обаче българинът демонстрира характер във втория гейм и първо успя да стигне до дюс от 0:40, а след това се добра и до точка за пробив и веднага се възползва, за да дръпне с 2:0 гейма. Гришо нямаше проблеми да спечели и третия гейм, а в четвъртия Робредо буквално се сгромоляса и сам подари гейма на нашето момче, с две двойни грешки - 4:0. До края двамата печелеха своите подавания и Гришо се върна в мача като спечели втория сет с 6:1 гейма в своя полза.

В третия сет обаче Робредо отново намери играта си и двамата тенисисти заредиха гейм след гейм на сметката си, като никой не успяваше сериозно да притесни другия при негово подаване. Така се стигна до 6:5 гейма в полза на Робредо. тогава Гришо трябваше да сервира за оставане в мача. В този момент обаче той загуби концентрация и с две двойни грешки буквално подари два мачбола на съперника. Още при първия си опит Робредо демонстрира класа и успя да затвори мача в своя полза за крайното 7:5.

Така испанецът продължава на 1/8-финал в турнира, където ще се изправи срещу Милош Раонич от Канада.