Плейофите във Volley Mania започнаха със супер дербита

Зрелищни мачове и вълнуващи моменти дадоха началото на плейофите от десетия сезон в Любителската волейболна лига Volley Mania.

Plovdiv Volley постигна трудна, но ценна победа в четвъртфиналите в А дивизия. Шампионите се наложиха срещу Los Invalidos с 3:2 (22:25, 25:22, 25:19, 23:25, 15:9). Пловдивското дерби имаше всичко необходимо за мач от този етап на сезона. Символичните гости взеха първия гейм, но шампионите направиха обрат. Последва много оспорван четвърти гейм. В него Los Invalidos показаха решителност във важните моменти и изравниха. Срещата се реши след тайбрек, в който Plovdiv Volley натрупа преднина и стигна до важната победа. Вторият мач е в неделя и при нов успех, шампионите ще продължат в полуфиналите.

Не по-малко вълнуващ беше и двубоят между два от традиционните участници във Volley Mania - Металиченца отстъпи с 2:3 срещу Гладиаторите. Металиченца, които в редовния сезон завършиха начело в групата си с девет победи и една загуба, се нуждаят от задължителен успех във втория мач, ако искат да стигнат до трета среща и да съхранят шансове за полуфинал.

Другите два четвъртфинала преминаха с по-малко интрига. Каска с лампа и Светците постигнаха победи като гост с по 3:0 съответно срещу Бенковски и Addicted.