Крепостта на Монако удържа "артилерийския" обстрел, Бербатов е на четвъртфинал (видео+галерия)

Отборът на Монако се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като успя да отстрани Арсенал на предишната фаза на надпреварата. Днес "артилеристите" победиха с 2:0 като гост, но след като бяха загубили с 1:3 на собствен терен не успяха да сътворят подвиг и да отстранят тима на Димитър Бербатов. Българинът бе титуляр за монегаските и остана на терена до 70-ата минута, когато бе заменен от Бернардо Силва.

Англичаните отбелязаха по едно попадние във всяко от полувремената. Първо Оливие Жиру бе точен, а след това и Аарън Рамзи. В края на мача гостите наложиха тотален натиск на съперника, но отбраната на монегаските и стражът Даниел Субашич успяха да запазят вратата си от трети гол, който щеше да прати Арсенал напред.

В първите минути на мача, противно на очакванията, домакините взеха инициативата, но без да създадат чисто положение пред Давид Оспина. В 15-ата минута Арсенал за първи път стигна до нещо по-опасно пред вратата на Монако, но удар с глава на Жиру мина покрай гредата.

Резултатът бе открит от гостите в 35-ата минута, когато Жиру излезе сам срещу вратаря, първият му удар бе отразен от Субашич, но при добавката французинът наказа сънародниците си. Малко след попадението Арсенал можеше да стигне до втори гол, но удар на Уелбек бе блокиран от падналия на земята Аймен Абденур.

През втората част Арсенал тръгна все по-масирано напред в търсене на попадения. В 53-ата минута удар на Йозил от фаул бе избит с мъка в корнер от Субашич, но в крайна сметка десетина минути преди края на мача Арсенал стигна до втори гол. Един удар на Тио Уолкът се отби в гредата, а Лайвин Курзава не успя да изчисти добре топката, която достигна до Аарън Рамзи, който я прати в мрежата с плътен удар. Малко по-късно гостите бяха на косъм от третия гол, но удар с Жиру бе изваден от голлинията от Субашич.

В края на мача срещата се игра предимно в половината на домакините, но натискът на Арсенал бе по-скоро хаотичен, отколкото с реална идея как да се стигне до безценния трети гол. Така отбраната на Монако успя да отстои атаките на англичаните и в крайна сметка да се поздрави с голямата радост от продължаването напред.

Така с общ резултат от двата мача 3:3, но три попадения на чужд терен Монако продължава напред в Шампионската лига и ще очаква съперника си за четвъртфиналите.

МОНАКО - АРСЕНАЛ 0:2