Литекс и Черно море се класираха за финала за Купата на БФС

Литекс (Ловеч) и Черно море (Варна) се класираха за финала в турнира за Купата на БФС за юноши до 18 години (родени 1997 г). Мачът ще се играе на 15-и април, теренът все още не е определен, но победителят ще има се класира в Юношеската Шампионска лига. Литекс разгроми Лудогорец с 4:1, докато с много късмет Черно море пречупи Черноморец с 1:0. И двата победителя бяха домакини в мачовете.

Ловчанлии нанесоха своя удар в началото на второто полувреме. До почивката резултатът беше 1:0 за оранжевите с гол на Тонислав Йорданов и все още победителят не беше ясен. Но с два бързи гола- отново на Йорданов и на Динко Митрев, веднага след почивката ситуацията се изясни. До края на мача Йоан Петров вкара четвърти гол за Литекс, а Денислав Александров съвсем накрая намали.

За Лудогорец обаче шансът отново да играе при юношеските отбори на големите европейски грандове е съвсем реален и това ще стане, ако мъжете спечелят първенството в А група и след това се класират за групите на Шампионската лига. Черно море стигна до победата с гол на юношеския национал Николай Минков осем минути преди края. Преди почивката гостите от Бургас играха доста по-добре и на два пъти изпуснаха отлични ситуации за гол чрез Антон Атанасов и Даниел Бенчев.

През второто полувреме мачът стана по-затворен, а и теренът под Аспаруховия мост не предполага демонстрации на майсторство. Отново за Черноморец Антон Атанасов можеше да вкара, но вместо това грешка в защитата позволи на Николай Минков- най-добрият в редиците на домакините, да отбележи за 1:0. Утре са полуфиналите при по-малките, родените през 1999-а година. От 14.30 часа се срещат Ботев (Пловдив)- ДИТ Спорт (София) и Берое (Стара Загора)- Литекс.