Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Джокович и Мъри се поизмъчиха, но продължават напред

Водачът в световната ранглиста и защитаващ титлата си от миналия сезoн Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5,3 млн. долара. Джокович постигна трудна победа над испанеца Алберт Рамос със 7:5, 6:3, след като допусна цели 32 непредизвикани грешки и пласира едва 18 печеливши удара.

"Не играх така добре, както в първия си мач тук, но победата си е победа. Имах доста проблеми, допуснах твърде много непредизвикани грешки. Не се чувствах добре при разиграванията от дъното на корта. Все пак с напредването на мача нещата се подобриха. Надявам се в следващата ми среща да покажа по-високо ниво", коментира сърбинът, който търси четвърта титла в Индиън Уелс след тези през 2008, 2011 и 2014 година.

За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу представителя на домакините Джон Иснър, който пласира 18 аса при успеха си над 16-ия в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка) със 7:6(6), 6:2. Иснър ще търси реванш за поражението си от Джокович на полуфиналите на надпреварата през миналия сезон.

Вицешампионът от 2009 година Анди Мъри също имаше затруднения в третия кръг, но все пак надделя с 6:1, 3:6, 6:1 над германеца Филип Колшрайбер след почти два часа игра. Така поставеният под номер 4 Мъри се доближи само на победа от изравняването на британския рекорд на Тим Хенман от 496 успеха като професионалист. В четвъртия кръг той ще играе срещу Адриан Манарино (Франция), който отстрани 14-ия поставен Ернестс Гулбис (Латвия) с 6:4, 6:4.

Финалистът от Откритото първенство на САЩ и Кей Нишикори продължава напред след успех над Фернандо Вердаско (Испания) с 6:7(6), 6:1, 6:4. Номер 5 в схемата Нишикори ще играе с друг испанец - Фелисиано Лопес, за място на четвъртфиналите. Осмият в схемата Давид Ферер (Испания) пък отпадна в третия кръг след поражение от Бърнард Томич (Австралия) с 5:7, 4:6. Следващият съперник на Томич ще бъде сънародникът му Танаси Кокинакис, който се справи драматично с аржентинеца Хуан Монако с 6:2, 5:7, 7:6(5).