Неудържимият Ливърпул с пета поредна победа (видео)

Отборът на Ливърпул продължава с прекрасното си представяне през 2015 година. Тази вечер отборът на Брендън Роджърс записа пета поредна победа на сметката си и продължава да няма загуба в първенството от Нова година насам. Мърсисайдци надиграха с 1:0 Суонзи на "Либърти Стейдиъм" в Уелс. Единственият гол в мача отбеляза Джордан Хендерсън в 68-ата минута и донесе ценни три точки на своя тим, който продължава да гони класиране в Шампионската лига и се намира в прекрасна форма преди дербито с Манчестър Юнайтед следващия кръг.

В началото на мача Ливърпул като че ли имаше инициативата, докато домакините играеха по-прибрано. Мърсисайдци обаче трудно стигаха до чисти голови позиции и разчитаха предимно на далечни удари. В 8-ата минута Даниел Стъридж стреля от дистанция, но не уцели вратата. След това в 19-ата минута и Адам Лалана пробва точността си, но не затрудни Лукаш Фабиански. В 29-ата минута пък Филипе Коутиньо опита запазената си марка удар в далечния ъгъл, но отново стражът на домакините бе заел добра позиция.

Постепенно обаче "лебедите" вдигнаха оборотите и станаха доста опасни в предни позиции. В 31-ата минута Бафетимби Гомис се откъсна и стреля силно по земя, но Симон Миньоле с прекрасен рефлекс опази вратата си. След това в 33-ата минута след бърза атака на Суози Гилфи Сигурдсон получи в наказателното поле, финтира защитник и стреля, но много неточно. В 38-ата минута исландецът имаше нова прекрасна възможност, като този път ударът му бе далеч по-опасен, но отново Миньоле бе великолепен и не допусна гол. При последвалия корнер пък домакините опитаха хитро заучено положение и Джонджо Шелви получи остър пас по земя, след което стреля силно, но топката рикошира в противников играч и профуча покрай вратата.

Ливърпул започна по-добре втората част и в 57-ата минута гостите органиираха чудесна контраатака. Рахим Стърлинг получи в наказателното поле, след което върна назад за Коутиньо, но ударът на бразилеца бе спасен от Фабиански. Веднага след това обаче и домакините имаха добра възможност като Сигурдсон стреля от фаул от добра позииця, но не затрудни Миньоле.

В 68-ата минута обаче Ливърпул стигна до откриване на резултата. Джордан Хендерсън получи пас на скорост, Жорди Амат направи шпагат в опит да изчисти топката, която обаче рикошира в крака на халфа на гостите и прехвърли Фабиански за 0:1.

Този гол като че ли прекърши устрема на Суонзи, докато Ливърпул заигра по-освободено и можеше да стигне до нов гол. В 75-ата минута далечен удар на Коутиньо премина до гредата. Минута по-късно Стърлинг получи чудесен пас на скорост, но от близо стреля над вратата.

До края на мача гостите пропуснаха още няколко добри положения, а в добавеното време Стъридж удари и греда. Но в крайна сметка нови голове не паднаха и Ливърпул се поздрави с минималния успех, като запазва 5-ото си място в класирането с актив от 54 точки и изостава само на 2 от четвъртия Юнайтед. Суонзи пък остава на 9-ото място с 40 точки.