Етър прегази Янтра

С изразителна победа – 4:1 над Янтра в Габрово се завърна на треньорският пост в Етър /Велико Търново/ Георги Василев. Двубоят бе от 14-ия кръг на Северозападната В група. Успехът обаче не дойде лесно. Първото полувреме бе равностойно. Постепенно след почивката домакините свършиха силите и „болярите“ ги разбиха. Искрен Писарев откри головата сметка на гостите. В 58-ата минута той бе най- бърз и насочи топката в мрежата след като миг преди това стражът на домакините Мирослав Киров бе избил шут на Кямил.

Десетина минути по-късно равенството бе възстановено след автогол на Тодор Стоев. В стремежа си да избие топката, бранителят я насочи във вратата на Венци Димитров. Малко след това габровският тим остана в намален състав заради втори жълт и червен картон на Иван Стефанов, вдигнат му за поредното нарушение. После търновлии изковаха победата за секунди. В 78-ата минута Иван Петков засече центриране на Тихомир Кънев за 2:1. Последният асистира веднага след това и на Ивелин Аладжов, който покачи на 3:1. Пак Аладжов бе точен в последните секунди, фиксирайки крайното 4:1.

СНИМКА: sport-gabrovo.com