Гарет Бейл напомни за себе си, Реал на точка зад Барса преди Ел Класико (видео)

Реал Мадрид с лекота победи гостуващия Леванте с 2:0 в среща от 27-ия кръг на Примера. И двата гола вкара Гарет Бейл, а с успеха кралският тим отново се доближи на точка зад Барселона преди Ел Класико следващата седмица. Отборът на Карло Анчелоти се постара да се извини на привържениците си за шокиращата загуба от Шалке 04 преди няколко дни и показа доста атрактивен футбол, но след си осигури добър аванс до почивката, през второто полувреме така и не направи победата си по-убедителна.

Кейлор Навас беше на вратата на домакините вместо неубедителния Икер Касийяс. Тони Кроос получи почивка, а в халфовата линия излязоха Лука Модрич, Лукаш Силва и Иско. В предни позиции нямаше изненади: Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо.

Гостите от "Сиутат де Валенсия" разчитаха на двама типични нападатели като Калу Уче и Давид Барал.

В началото Кристиано Роналдо уцели гредата, а Бейл даде аванс на столичани в 18-ата минута с мощен шут след разбъркване в наказателното поле на Леванте. Секунди пред попадението удар на Кристиано бе избит от голлинията, но защитата на гостите не можа да се ориентира и Бейл опъна мрежата.

Така уелсецът сложи край на серията си от девет поредни мача без гол, а в 40-ата минута се разписа още веднъж. Кристиано Роналдо стреля от ъгъла на наказателното поле и топката се насочи към далечната греда, но издърпвайки крака си Бейл я чукна в мрежата на гостите за 2:0.

Уелският национал се размина и с трето попадение през втората част, а Карим Бензема удари греда с атрактивен удар от въздуха от воле. Домакините имаха и още няколко положения пред вратата, пазена от Диего Мариньо, но резултатът остана непроменен.