Севиля с класика над Елче (видео)

Отборът на Севиля победи убедително с 3:0 Елче в среща от 27-ия кръг на Ла Лига, играна на "Рамон Санчес Писхуан". Два гола на Карлос Бака (18 - дузпа и 31) и едно попадение на Кевин Гамейро (81) зарадваха Унай Емери. Гостите играха силно през второто полувреме, но изпуснаха положенията си.

Началото на двубоя беше спокойно и без напрежение пред двете врати. Гостите от валенсианското градче също организираха нелоши атаки, но лишени от завършек. В 17-ата минута Феран Короминас събора Хосе Антонио Рейес в наказателното поле и съдията Естрада Фернандес назначи дузпа. Карлос Бака вкара от бялата точка, въпреки че вратарят Пжемислав Титон уцели ъгъла.

След попадението андалуският тим тръгна по-настървено напред. Нападенията на "бяло-червените" станаха по-скоростни. В 31-ата минута Евер Банега измисли страхотен пас към Хорхе Андухар Коке, който центрира и Бака се разписа на празна врата с глава, записвайки 16-ия си гол в Примера през сезона. Останаха съмнения за засада на десния бек, които се оказаха неправомерно след видяното повторение.

В 34-ата Коро нанесе страховит удар от въздуха от 19 метра, след което Серхио Рико изби над гредата. Последният миг от първото полувреме беше изненадващ изстрел на Файсал Фажир, като топката се запъти към сглобката на близката греда, но стражът на домакините направи решаваща крачка и изби.

През втората част тимът от "Мартинес Валеро" натисна неочаквано, докато домакините подходиха доста аристократично. В 50-ата минута се получи интересно разбъркване в наказателното поле на андалусците, приключило с изчистване в корнер. В 53-ата Виктор Родригес напредна опасно и шутира отсечено - Рико успя да удържи топката.

Минута по-късно на другата врата Титон направи страхотно спасяване срещу Денис Суарес. В 59-ата валенсианци разпериха хубава контра отляво, Виктор Родригес напредна, но не намери съотборник. В 62-ата новопоявилият се Гари Родригес центрира много опасно, ала Джонатас се провали на голова позиция. В 81-ата минута Банега се отличи с брилянтен пас към резервата Кевин Гамейро, а френският стрелец реализира с голмайсторско първо докосване - шут от 20 метра в левия ъгъл на Титон - 3:0.

След успеха Севиля измести Виляреал от петата позиция. Елче остава на 15-а позиция.