Славия на полуфинал във Висшата лига след 3:1 над Ботев в Луковит

Мъжкият волейболен отбор на Славия победи като гост Ботев (Луковит) с 3:1 (27:25, 19:25, 25:21, 25:21) в третия решителен мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи на Висшата лига, игран в зала "Христо Ботев".

Така с общ резултат 2-1 победи младият състав на "белите", който е съставен предимно от юноши, отстрани волейболистите на Ботев и се класира за полуфинал в шампионата, където ще срещне тима на Виктория Волей (Пловдив). Отборът на Ботев пък отпада от по-нататъшната надпревара.

В първите две части срещата бе изключително оспорвана, като имаше доста обрати. Така славистите успяха да обърнат домакините в първия гейм, след като изоставаха с 21:24. Последваха, обаче, силни минути в тяхна полза и те направиха точкова серия, като изравниха до 24:24, а в решителните моменти надделяха с 27:25 и с това поведоха с 1:0. Във втората част Славия имаше предимство на втората техническа пауза, като водеше с 16:15, но Ботев се стабилизара и на свой ред започна да диктува играта, като изравни геймовете 1:1 след 25:19. В следващите две части, обаче, "белите" бяха безкомпромисни, като не оставиха шанс на домакините за нещо повече, наложиха волята си и с това спечелиха мача след 25:21 и 25:21, като продължават напред на полуфиналите.