Ман Юнайтед все по-близо до върха след гръмка победа над Тотнъм (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед направи гръмка заявка за място в Шампионската лига, а защо не и нещо повече, след като размаза с 3:0 Тотнъм на "Олд Трафорд" в пряк сблъсък за място в топ 4. Отличен мач за "червените дяволи" направи Майкъл Карик, който започна първия си мач като титуляр от два месеца насам. Английският халф изведе Маруан Фелаини за първия гол в 9-ата минута на срещата, сам отбеляза втория десет по-късно и като цяло доминираше средата на терена за своя тим. Уейн Рууни оформи класическото изражение на резултата след само 31 минути игра. Гостите пък отправиха първата си сериозна опасност към вратата на Давид де Хеа едва в 89-ата минута на срещата.

Победата е трета поред за отбора на Луис ван Гаал, откакто холандецът смени тактическата постройка на отбора си и премина към схема 4-2-3-1. С трите точки 20-кратните шампиони на Англия се доближиха само на две точки от втория в класирането градски съперник Манчестър Сити и общо на осем от лидера Челси, с когото също има двубой до края на сезона. Тотнъм пък се отдалечи вече на шест пункта от четвъртото място, което е "последният влак" за Шампионската лига, която е и цел на отбора на Маурисио Почетино.

Белгийският национал Маруан Фелаини изведе Манчестър Юнайтед напред в резултата след само 9 минути игра на "Олд Трафорд" в дербито с Тотнъм. Той получи отличен пас от Майкъл Карик от средата на терена, извел го на стрелкова позиция в наказателното поле и с диагонален удар матира Юго Лорис за 1:0. Десетина минути по-късно самият Карик удвои аванса на "червените дяволи" с попадение с глава. Той прати топката в мрежата зад Лорис с диагонален удар след разбъркване при изпълнение на корнер пред вратата на "шпорите".

След само 32 минути игра домакините вече водеха с класическото 3:0. Уейн Рууни отбеляза третия гол за "червените дяволи" след поредица от грешки в отбраната на гостите и удар от границата на наказателното поле, с който не остави никакви шансове на Лорис.

След почивката домакините значително намалиха темпото, но въпреки това можеха да отбележат и четвърти гол във вратата на опонента си. Маруан Фелаини и Уейн Рууни имаха шансове да се разпишат за втори път в мача, но пропуснаха добри положения пред Юго Лорис.

Гостите от Лондон пък от своя страна застрашиха вратата на съперника си чак в 89-ата минута на двубоя. Тогава техният голмайстор и най-добър футболист през сезона Хари Кейн остана сам срещу вратаря на домакините, но се подхлъзна при завършващия удар и макар да уцели рамките на вратата, Де Хеа спаси отправения от него изстрел.

По този начин Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа и общо шеста в последните осем мача на отбора във Висшата лига. Тотнъм пък е все по-далеч от местата, осигуряващи квоти в Шампионската лига, след като днес допусна трета загуба във всички турнири в рамките на по-малко от три седмици.