Сасуоло помете Парма

Отборът на Сасуоло разгроми с 4:1 гостуващия Парма в среща от 27-ия кръг на италианската Серия "А". В 24-ата минута Слити Тайдер центрира отляво и Никола Сансоне почти от голлинията вкара топката във вратата на "дуковете". Само две минути по-късно обаче Парма изравни резултата. Анди Лила стреля извън наказателното поле, топката се отклони от тялото на футболист на Сасуоло и влетя в рмежата на Андреа Консили. В 36-ата минута Сансоне реализира второто си попадение в двубоя и възстанови преднината на домакините от един гол в резултата. Сансоне наказа неориентирана игра на гостите в отбрана и с изстрел от далечно разстояние изпрати топката в мрежата зад действалия неубедително в тази ситуация вратар Антонио Миранте.

Четвърт час след почивката вратарят на Парма Миранте извърши нарушение, което му донесе червен картон и доведе до дузпа в полза на Сасуоло. Тя бе реализирана от Доменико Берарди и резултатът стана 3:0. Последния гол в срещата отбеляза халфът Симоне Мисироли в 66-ата минута след удар от дъгата на наказателното поле.

След тази убедителна победа Сасуоло заема 13-о място в подреждането, докато Парма продължава да е на последната 20-а позиция.