Виляреал се препъна в мач с два изключителни пропуска

Отборите на Алмерия и Виляреал направиха 0:0 в обеден мач от 27-ия кръг на Примера, игран на стадион "Медитеранео" на брега на Алборанско море. Двата тима направиха по един запомнящ се пропуск. В 62-ата минута Томер Хемед изрита топката в облаците от пет метра, а в 79-ата Томас Пина не уцели празната врата. Равенството не позволи на "жълтите" да се доближат до четвъртия Атлетико Мадрид.

Домакините на Хуан Игнасио Мартинес постепенно натиснаха своя съперник и започнаха да създават положения. В 21-ата минута "червено-белите" бяха много близо до отбелязване на попадение. Серхио Асенхо се хвърляше жертвено, за да спаси ударите към своята врата. В 24-ата Тиеви Бифума пропусна страхотно положение. Тъмнокожият бързак излезе сам срещу вратаря и не беше прецизен с шута.

След силните нахлувания в наказателното поле домакините се оголиха в защита и бяха наказани. В 39-ата минута Мауро дос Сантос беше изгонен с директен червен картон, след като извърши нарушение като последен в защита. В 43-ата Джоел Кембъл не съумя да преодолее Жулиан Куеста при удобна ситуация за гол.

На почивката ХИМ пусна втори централен защитник и извади Тиеви, за да запуши пробойната в отбрана. Въпреки че бяха с човек по-малко, домакините имаха две страхотни положения за попадение в началото на второто полувреме. Два пъти в рамките на една минута между 52-ата и 53-ата андалуският тим изгради опасни акции отдясно с основни действащи лица Мичел Маседо и Томер Хемед.

В 55-ата левият бек на "подводницата" Хауме Коста беше изгонен с втори жълт картон заради пореден пробив по дясното крило. Така двата тима продължиха с по десетима футболисти. В 61-ата минута Марселино Гарсия Торал пусна в игра младата си звезда Лусиано Вието. Секунди по-късно Хемед направи изключителен пропуск. Израелският нападател преодоля вратаря и от пет метра, имащ съпротивата на защитник на голлинията, прати топката високо над гредата.

В 71-ата отново "десетката" на алмерийци не беше точен, този път с глава. В 79-ата дойде ред и гостите от "Ел Мадригал" да направят грандиозен пропуск. Черишев сервира топката на крака на Томас Пина на втората греда, халфът беше сам пред празната врата, но стреля встрани от целта. В добавеното време Куеста направи последните две спасявания след опити на Жерард Морено.

Снимка: "Марка"