Шарапова срещу Азаренка в третия кръг в Индиън Уелс

Когато жребият за надпреварата при дамите на турнира в Индиън Уелс стана ясен, един евентуален двубой прикова вниманието - този между Мария Шарапова и Виктория Азаренка. Сблъсъкът вече официално е факт, след като двете бивши лидерки в световната ранглиста се класираха за третия кръг на турнира в Калифорния.

Поставената под номер 2 в основната схема рускиня се справи с белгийката Янина Викмайер с 6:1, 7:5 след час и 45 минути игра. В първия сет Шарапова реализира три пробива, а във втората част нанесе решаващия си удар с брейк за 7:5. В десетия гейм приятелката на Григор Димитров пропусна четири мачбола, но това не повлия на концентрацията й и тя все пак затвори срещата в своя полза няколко минути по-късно.

От своя страна, Азаренка се наложи с 6:2, 6:4 срещу друга белгийка - Кирстен Флипкенс. Представителката на Беларус стартира добре и взе подаването на съперничката си за 2:1. Веднага след това обаче Флипкенс изравни. Последва чудесна серия за Азаренка и с четири поредни гейма в актива си тя поведе с 1:0 сета. Във втората част пробивите продължиха да валят. Белгийката имаше аванс от 2:0, а след това и от 4:2, но въпреки това отстъпи в сета с 4:6.

В съперничеството си до момента Шарапова и Азаренка имат 13 мача, като предимството е за тенисистката от Беларус - 7 победи.

Междувременно шестата в схемата Южени Бушар (Канада) записа успех срещу квалификантката Луция Храдецка с 6:2, 6:2 след само 57 минути игра. Бившата номер 1 в света и четвърта поставена Каролин Вожняцки също заслужи място в третия кръг на турнира, а нейна съперничка там ще бъде Белинда Бенчич. Петата поставена Ана Иванович даде само четири гейма на Юлия Путинцева - 6:3, 6:1, а голямо разочарование преживя Андреа Петкович. Германката загуби с 3:6, 6:4, 4:6 срещу преминалата през квалификации Леся Цуренко (Украйна).

Поставената под номер 11 в схемата на турнира италианка Сара Ерани също се присъедини към победителките след 6:0, 4:6, 6:2 над китайката Чжъ Лин. Белинда Бенчич пък победи Бояна Йовановски (Сърбия) с 6:2, 7:6(2), докато бившата финалистка от "Уимбълдън" Забине Лизицки изхвърли Роберта Винчи (Италия) с 6:1, 5:7, 6:4. Защитаващата титлата си Флавия Пенета също е в третия кръг след успех с 6:4, 6:2 срещу американката Мадисън Брeнгъл.