Ботев Пд и безобразен ЦСКА изхвърлиха Левски от първата шестица (видео + галерия)

Ботев (Пловдив) е последният отбор, който си осигури място в първата шестица. Това стана след домакинска победа с 2:0 над безобразно слаб ЦСКА, което бе достатъчно на канарчетата да изместят Левски от шестото място в крайното класиране на редовния сезон.

Головете за пловдивчани вкараха Милен Гамаков и Лъчезар Балтанов още преди почивката, с което хвърлиха в екстаз над трите хиляди фенове по трибуните.
Ботев (Пл) - ЦСКА

Това пък бе трета поредна загуба за червените от началото на пролетния полусезон, а в тези срещи футболистите на Стойчо Младенов не успяха да отбележат нито едно попадение.

Срещата започна равностойно, а първият по-сериозен шут към една от двете врати бе отправен от Момчил Цветанов в 8-ата минута, когато нападателят стреля от 21 метра, но над напречната греда.

В 16-ата минута и червените погледнаха към противниковата врата, когато Бъркляча стреля с глава след центриране от корнер, но слабо и Стаховяк спаси.

Само 60 секунди по-късно Момчил Цветанов се пребори с Денис Причиненко и бранителят на армейците се принуди да го фаулира. Жълто-черните претендираха за директен червен картон, тъй като според тях защитникът е бил последен в отбраната на ЦСКА, но Никола Попов прецени, че това не е така и му показа жълтия цвят.

Последва центриране в наказателното поле, а след кратко разбъркване Златков догони топката отдясно на аутлинията. Последва центраране от страна на защитника към Гамаков, който след страхотен изстрел с глава в 18-ата минута изпрати топката в горния десен ъгъл на Дивиш - 1:0 за Ботев (Пловдив).
В 39-ата минута Ботев поведе с 2:0. Адам Стаховяк изрита топката силно напред. Последва груба грешка на Стивън Съндей, който позволи на Лъчезар Балтанов да излезе сам срещу вратаря и бившият халф на Левски без проблем удвои.
В началните минути на втората част отново Ботев бе по-добрия отбор. В 48-ата минута канарчетата бяха близо до трети гол, но изстрелът с глава на Пламен Николов като по чудо не попадна в мрежата на Дивиш.
Постепенно канарчетата намалиха оборотите и заложиха на битка в средата на терена. Гостите от София пък бяха толкова плахи в атака, че не застрашиха нито веднъж вратата на Стаховяк до края на срещата.

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg

ГАЛЕРИЯ от мача БОТЕВ ПД - ЦСКА - 2:0 - ТУК!!!