Локо (Сф) удържа Берое и остана в тройката (видео)

Берое и Локомотив (София) завършиха при резултат 0:0 в среща от последния кръг на редовния сезон. Общото между двата тима е, че не познават вкуса на загубата през 2015 г.

Салим Керкар и Самир Аесс отправиха удари към вратата на Божидар Митрев в първите минути, но без да го застрашат. В 22-ата минута бранителят на "червено-черните" Елтон дос Рейс стреля неточно.

До почивката двата тима не успяха да създадат чисто положение, а в началото на втората част столичани започнаха по-активно и в 58-ата минута удар на Владислав Романов бе спасен от Макенджиев. Две минути по-късно груба грешка на Траян Траянов позволи на Жуниор Мапуку да изскочи сам срещу Митрев, но ударът му премина високо над вратата.

В 68-ата минута Емил Гъргоров също имаше възможност да изведе "железничарите" напред, но силният му изстрел бе отразен от вратаря.

До края на срещата старозагорци натиснаха, но така и не стигнаха до голово положение, което да им донесе победата.

Така столичани завършиха на трето място с 39 точки и в първия кръг от плейофите на първата шестица през следващия уикенд ще приемат Литекс. Берое пък остана на пета позиция с 38 точки и ще стартира в плейофите с гостуване на втория ЦСКА.