Лъч надежда за Ланс

Отборът на Ланс победи с 1:0 Тулуза в мач от 29-ия кръг на Лига 1 и по този начин си върна частица надежда, че може да запази мястото си в елита и за следващия сезон. Единственото попадение падна 13 минути преди края, когато резервата Пабло Шавария се възползва от едно центриране на Вилиан Сиприен и с глава донесе много важната победа на северняците. По този начин Ланс събра 25 точки и спасението в момента е на седем. Тулуза също е в опасната зона, но "виолетовите" имат четири повече от днешния си съперник.

Ценен успех взе и Лориен, който надви с 2:1 Каен. Гостите от Нромандия останаха с човек по-малко още в 18-ата минута, след като Дамиен Да Силва получи червен картон за високо вдигнат крак срещу съперник. Въпреки това Каен излезе напред в резултата в 43-ата минута, когато Ерве Базил се разписа с мощен шут в долния ъгъл на вратата. Само минута по-късно обаче домакините изравниха. Рафаел Гереро се оказа на добра позиция в наказателното поле и без да се бави направи 1:1. В средата на втората час "мерлузите" успяха да стигнат до победата след като Джордан Аю се освободи от защитник и с удар по земя донесе победата на тима си. Така Лориен вече е 15-и с 34 точки. Каен е със същия актив, но по-добра голова разлика.

Нант победи с 2:1 Евиан Тонон-Гайяр и също вече може да диша по-спокойно в средата на класирането. Жорж-Кевин Нкуду откри в последните моменти на първата част, а веднага след почивката Серж Гакпе удвои. В 76-ата минута Кларк Н'Сикулу намали за гостите от Горна Савоя, но това се оказа недостатъчно за нещо повече от почетна загуба. Нант е на осмо място с 39 точки, докато ЕТГ е на 17-а позиция с 32.