Добруджа на полуфинал в Суперлигата след ново 3:0 над Левски Боол

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич), който спечели редовния сезон в Суперлигата, стана първия полуфиналист. Момчетата на треньора Мирослав Живков се наложиха категорично у дома над Левски Боол с 3:0 (25:14, 25:22, 25:9) в мач №2 от 1/4-финалната плейофи серия помежду им, играна тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Добротица". Срещата се игра в Добрич, след като двата клуба се разбраха добруджанци да приемат всички мачове.

Така добричлии спечелиха плейофната серия с 2-0 победи и се класираха за полуфиналите. Там волейболистите на Добруджа очакват победителя от 1/4-финалната двойка между ЦСКА и Нефтохимик 2010 (Бургас). За разлика от 1/4-финалите на полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача. По предварителна програма първите два мача ще бъдат в Добрич на 23 и 24 март (понеделник и вторник).

Първият гейм премина изцяло под диктовката на домакините от Добруджа, които го взеха с убедителното 25:14. Повече интрига имаше във втората част, в която "сините" водеха с три точки до 20:17. Добричлии, обаче, успяха да обърнат до 25:22 в своя полза и да поведат. В началото на третия гейм добруджанци бързо поведоха със 7:2 след серия от силни сервиси на опитния Костадин Стойков. Волейболистите на Добруджа продължиха да увеличават преднината си до разгромното 25:9 и 3:0.

Най-полезен за Добруджа отново стана Симеон Александров с 16 точки (7 аса!!!, 2 блока, 58% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане), а Костадин Стойков добави още 13 точки (2 блока, 2 аса и 53% ефективност в атака) за победата. За тима на Левски Мартин Атанасов завърши с 10 точки.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЛЕВСКИ БООЛ 3:0 (25:14, 25:22, 25:9)
ДОБРУДЖА 07: Стефан Стоянов 2, Костадин Стойков 13, Симеон Александров 16, Димитър Маринков 6, Светослав Арнаудов 8, Венцислав Рагин 10 - Христо Христов-либеро (Валентин Димов, Илия Петков 1, Жулиен Георгиев)
Старши-треньор: Мирослав Живков
ЛЕВСКИ БООЛ: Павел Иванов 1, Велизар Чернокожев 7, Мартин Атанасов 10, Данаил Бучков 3, Божидар Данчев 3, Василий Петров 5 - Лазар Киров-либеро (Александър Митков 1, Николай Манчев 1, Страхил Свиленски, Цветан Тодоров 1, Мартин Павлов 1)
Старши-треньор: Петър Шопов.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Добруджа 07)