Арсенал смачка Уест Хам в края и загря за ШЛ (видео)

Тимът на Арсенал стигна до класическа победа с 3:0 над Уест Хам в лондонското дерби на "Емиратс" и по този начин се доближи само на точка от второто място в класирането на Висшата лига, където се помещава шампионът Манчестър Сити. Възпитаниците на Арсен Венгер загряха за тежкото гостуване на Монако в Шампионската лига с ценен успех над "чуковете", които от своя страна за пореден път затвърдиха слабата си форма в английския елит, допускайки трета поредна загуба.

Успехът на "артилеристите" бележи истински терор за Арсенал над Уест Хам в английския елит. Това е 10-а поредна победа за отбора на Арсен Венгер над този съперник.

Нападателят Оливие Жиру откри резултата в самия край на първото полувреме. Френският национал завърши с красив удар подаване на Аарън Рамзи след отлична атака на "артилеристите" и даде късен аванс на своя тим в двубоя с "чуковете". Диагоналният удар на Жиру не остави шансове на Адриан дел Кастийо, след като Рамзи технично с пета бе извел съотборника си на стрелкова позиция.

След почивката доминацията на Арсенал продължи, но попаденията във вратата на "железните" закъсняха. Едва в последните десетина минути защитата на Големия Сам Алърдайс рухна и първо Аарън Рамзи, а след това и резервата Матийо Фламини с едно от първите си докосвания на терена, оформиха крайното 3:0 за "артилеристите".

Победата е пета поредна за Арсенал във Висшата лига, с което "артилеристите" събраха 57 точки, една по-малко от втория Манчестър Сити и вече шест повече от петия Ливърпул. Уест Хам пък продължи да се отдалечава от челните места и продължава да е на 18 точки от 4-ото място, но тази разлика може да бъде увеличена в следващите дни.