Кристъл Палас влоши ситуацията на К.П.Р. и се отдалечи от опасната зона (видео)

Тимът на Кристъл Палас спечели по категоричен начин с 3:1 лондонското дерби с Куинс Парк Рейнджърс и по този начин влоши сериозно ситуацията в тима на Крис Рамзи, за когото това бе четвърта поредна загуба. "Орлите" изиграха много силно първо полувреме срещу градския си съперник, в което поведоха с три гола аванс и на практика обезсмислиха втората част.

Уилфред Заха откри резултата в 21-ата минута, а само в рамките на две минути в края на първото полувреме Джеймс Макартър и Джоел Уорд направиха аванса на домакините "класически". Крайното 3:1 оформи Мат Филипс в 83-ата минута с впечатляващ удар от 35 метра. Това обаче не бе нищо повече от почетен гол за гостите.

След добри първи минути Уилфред Заха даде аванс на Кристъл Палас в 21-ата минута, засичайки центриране на Яник Боласие. Отново африканското крило от селекцията на Алън Пардю бе в основата и на втория гол, след като подаде и на Джеймс Макартър за втория гол във вратата на Робърт Грийн. Джоел Уорд направи 3:0 две минути след попадението на Макартър, препарирайки бившия английски национал Грийн с красив удар.

След почивката гостите заиграха по-смело, но определено всичко вече бе изгубено. Все пак в 83-ата минута техните фенове можеха да се зарадват на красиво попадение във вратата на Хулиан Сперони. Мати Филипс получи топката в средата на терена, напредна няколко метра и изстреля страхотен снаряд, който влетя в мрежата за крайното 3:1.

Успехът на Кристъл Палас означава, че "орлите" вече имат 33 точки и са на 11 над зоната на изпадащите, където пък остава днешният им опонент. Рейнджърс са 17-и с 22 точки, след като днес регистрираха четвърта поредна загуба.