Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 1:1

Левски с убедителна победа, всичко зависи от ЦСКА (видео+галерия)

Отборът на Левски разгроми с 4:0 Марек в мач от последния кръг на редовния сезон. Антонио Аниете (15'), Владимир Гаджев (39', 42') и Либан Абди (47') отбелязаха попаденията. С днешния успех "сините" се завърнаха на 6-ото място в класирането и трябва да разчитат ЦСКА да не загуби от Ботев (Пловдив) утре, за да останат в първата половина на таблицата за предстоящите плейофи.

Наставникът Стойчо Стоев замени четирима от футболистите, играли при загубата с 0:1 срещу Лудогорец. Пламен Илиев, Веселин Минев, Стефан Велев и Валери Домовчийски отстъпиха местата си на Боян Йоргачевич, Емил Нину, Божидар Краев и Лукаш Гикиевич. За сръбския вратар това бе дебют в мач от "А" група.

Столичани наложиха домакински натиск в първите минути, но стигнаха само до няколко разбърквания пред вратата на Емил Михайлов. В 13-ата минута Мигел Бедоя отправи първи точен удар, но стражът улови. Две минути по-късно обаче удар на Краев затрудни максимално вратаря, Гикиевич стигна първи до отбитата топка и я върна с пета към Аниете, чийто удар премина през двама бранители и кълбото се оплете в мрежата за 1:0.
Левски - Марек

В 21-ата минута Аниете изведе Абди в стрелкова позиция и крилото се разписа, но попадението не бе зачетено заради засада. В 38-ата минута Гикиевич падна в наказателното поле след контакт с Михайлов, но реферът Александър Костадинов не даде дузпа. Секунди по-късно обаче съдията отсъди фаул пред наказателното поле и Гаджев с точно изпълнение вкара втория гол в срещата.

В 42-ата минута националният полузащитник повтори изпълнението си, но този път в игрова ситуация и с удар от още по-далечна дистанция направи Михайлов безпомощен за трети път.
"Сините" продължиха с вихрените атаки и след почивката. В 47-ата минута рожденикът Роман Прохазка изведе Абди и крилото разстреля вратаря на Марек за 4:0.

Малко след това съдията отново не уважи претенциите на Гикиевич за дузпа, а минути по-късно таранът не успя да засече прострелно центриране на Краев. Устремът на футболистите на Левски не секна и между 60-ата и 67-ата минута Аниете пропусна две добри възможности да вкара пето попадение. В 70-ата минута удар на резервата Велев бе спасен от Михайлов.

В 83-ата минута влезлият малко по-рано Домовчийски също можеше да запише името си сред голмайсторите, но бранител подложи тялото си и изчисти в ъглов удар.