Лудогорец лидер в редовния сезон след разгром над Славия - играч на белите с основна заслуга за това (видео+галерия)

Лудогорец разгроми с 3:0 Славия като гост в мач от 22-ия кръг на "А" група, а успехът гарантира първото място на разградчани след края на редовния сезон. Резултатът бе открит от Фабио Ешпиньо след половин час игра, а останалите две попадения бяха реализирани от Христо Златински и Върджил Мисиджан в даденото от рефера продължение на мача.

Срещата можеше да завърши и по друг начин ако Димитър Везалов не бе изпуснал уникална възможност за изравнителен гол в 89-ата минута, когато не успя да вкара от 5-6 метра.

Славия загуби от Лудогорец с 0:3

Първото по-опасно положение бе създадено от гостите. В 6-ата минута Ангуло проби и центрира отляво към Дани Абало, който стреля силно от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в аут.

Две минути по-късно разградчани като по чудо не откриха резултата. След центриране отдясно Александър Александров остана абсолютно непокрит на 5-6 метра пред голлинията, но централният защитник направи по-трудното и вместо в мрежата стреля високо над вратата.

В 10-ата минута и Славия създаде първата си добра възможност за попадение. След центриране отдясно Иван Вълчанов стреля с десния крак, но в аут. Три минути по-късно добра атака на белите завърши с извеждащ пас към Радослав Василев, който изскочи от дълбочина сам срещу вратаря, но диагоналният му шут бе спасен от Стоянов.

В 29-ата минута остро центриране на Абало намери ръката на Везалов и гостите поискаха дузпа, но реферът Цветан Кръстев прецени, че играта трябва да прецени.

В 31-ата минута Лудогорец откри резултата. Вандерсон пусна към Абало, който центрира остро по земя към Фабио Ешпиньо, който изпревари Везалов и от пет метра вкара в мрежата на белите - 1:0 за Лудогорец.

Малко по-късно Терзиев бе близо да вкара втори гол за своя отбор, след като засече с глава центриране от корнер на Златински, но изстрелът му мина покрай десния страничен стълб.

Шест минути след почивката Славия като по чудо не изравни. Карлос Фонсека центрара отдясно по земя, Василев изпревари персоналния си пазач и технично стреля от 2-3 метра с пета, но за късмет на гостите топката попадна право в ръцете на Владо Стоянов.

В 62-ата минута Кайсара, Ешпиньо и Вандерсон разиграха добре отдясно в наказателното поле на домакините, последва подаване на последния към Дяков, но капитанът на орлите не успя да уцели отпката от изключително удобна позиция и пропиля сериозно положение за второ попадение.

Десет минути преди края на редовното Василев стреля опасно, но над вратата. Секунди по-късно отново таранът на белите бе замесен в добра атака отляво, когато центрира прострелно, но негов съотборник закъсня и не успя да засече топката.

Малко преди тази ситуация наставникът на гостите Георги Дерменджиев включи в игра Мисиджан, който до края на срещата стана главно действащо лице. До неговото влизане Славия имаше леко предимство, но с появата на холандеца нещата се промениха.

В 86-ата минута той навърза няколко противникови бранители и излезе очи в очи с Георги Петков, но стреля в тялото на стража на столичани.

В 89-ата минута Славия като по чудо не изравни. Крумов проби и центрира отдясно към абсолютно непокрития Везалов, който от пет метра не уцели топката с глава, а с ръка и тя излезе в аут.

Този пропуск се оказа фатален за Славия, тъй като в ответната атака белите инкасираха втори гол. Мисиджан нахлу отляво в наказателното поле и бе задържан, а Златински реализира отсъдената дузпа. Малко преди да изтече даденото от рефера продължение много дейния Мисиджан за пореден път направи за смях отбраната на Славия и с топовен шут от 8-9 метра оформи крайното 3:0 за Лудогорец.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg