Гинган продължи негативната серия на Ница

Отборът на Гинган изненада неприятно Ница в гостуването си от 29-ия кръг в Лига 1. Той измъкна победата с 2:1 на стадион "Алианц Ривиера" и така продължи негативната серия на домакините, които вече 7 поредни мача нямат победа в актива си, а освен това в последните 4 от тях имат 4 загуби. В същото време пък Гинган спря своята лоша серия от 3 поредни поражения в първенството.

Кристоф Мандан откри резултата за гостите в 49-ата минута, но в 57-ата Ерик Боатек изравни. В 61-ата минута обаче отново Мандан бе точен за Гинган и това се оказа и победния гол за неговия тим.

С тази победа Гинган излезе 9-ти с 38 точки, докато Ница продължава пропадането си и вече е на 14-ото място в таблицата с актив от 34 точки.