Валенсия продължава със силните игри с победа над Ла Коруня (видео)

Отборът на Валенсия продължава да впечатлява с представянето си през този сезон в Примера дивисион. Тази вечер "прилерите" надиграха с 2:0 Депортиво Ла Коруня на "Местая" в първи мач от 27-ия кръг. Така тимът на Нуно Еспирито Санто продължава със серията си без загуба в първенството, която набъбна на 6 мача, в които отборът има 5 победи и 1 равенство.

Ла Коруня дълго време се бореше мъжки и удържаше нулевото реми. В 61-ата минута обаче Хуанфран извърши нарушение срещу Пабло Пиати в наказателното поле и така Валенсия получи дузпа в своя полза, а Даниел Парехо бе точе нот бялата точка за 1:0.

В 71-ата минута домакините окончателно подпечатаха успеха си с втори гол. Софиан Фегули напредна до аутлинията и центрира за Пако Алкасер, който от близо бе точен за 2:0.

С този успех Валенсия излезе временно на 3-ото място в класирането с актив от 57 точки, но и мач повече в актива си. Ла Коруня пък остава на 16-ата позиция с 25 точки в актива си.