Монако отмъсти на Бастия, Берба влезе като смяна (видео)

Отборът на Монако отмъсти на Бастия за отстраняването на 1/2-финала за Купата на Лигата. Тази вечер монегаските записаха класическа победа с 3:0 в домакинството си от 29-ия кръг в Лига 1. Българският нападател Димитър Бербатов получи почивка и не започна мача, като се появи в игра едва в 64-ата минута. Головете за домакините пък отбелязаха Антони Мартиал в 22-ата и 51-ата минута и Матеус Карвальо в 43-ата минута.

Монако излезе много мотивиран в мача и зареди атака след атака към вратата на съперника. В 14-ата минута удар с глава на Матеус бе избит от защитник пред голлинията. След това в 21-ата минута Мартиал направи страхотен пропуск сам срещу вратаря. Няколко секунди по-късно обаче нападателят се реваншира. Той получи чудесно центриране от дясно и от воле откри резултата в мача - 1:0.

В 33-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Диаките срещу Матеус, а гостите останаха с човек по-малко като защитникът получи червен картон. Лейвин Курзава обаче пропусна от бялата точка.

Все пак в 43-ата минута монегаските стигнаха до втори гол. Набил Дирар бе изведен в наказателното поле, той върна успоредно на голлинията към Матеус, който от близо засече кълбото в мрежата за 2:0. В 51-ата минута Монако направи резултата класически като Жоао Моутиньо нахлу в наказателното поле и подаде за Мартиал, който от близо бе точен за 3:0.

В 71-ата минута Бастия остана с 9 души ан терена, след като Джовани Сио извърши груб фаул срещу Курзава и получи директен червен картон. Въпреки това до края Монако намали оборотите и не се възползва от сериозното си числено предимство, за да унижи още съперника.

С този успех Монако остава на 4-ото място с 50 точки, но все повече се приближава до лидерите. Бастия пък се намира на 11-ото място с актив от 36 точки.