Леверкузен излезе трети с разгром над Щутгарт (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) записа изразителна победа с 4:0 в домакинството си на Щутгарт от 25-ия кръг в Бундеслигата. "Аспирините" тотално надиграха своя съперник и поне временно излязоха на третото място в класирането, но имат мач повече. Точни за успеха на домакините бяха Вендел в 32-ата, Йосип Дръмич в 36-ата и 59-ата минута и Карим Белараби в 50-ата минута.

Срещата започна доста мудно и играчите на Байер трудно стигаха до реални голови опасности. Те обаче бяха подпомогнати от съперника като в 32-ата минута ужасяваща грешка в защитата на Щутгарт подари топката на Вендел, който без забавяне прати топката в мрежата и откри резултата с първия точен удар в мача.

След това за "аспирините" стана доста по-лесно и само четири минути по-късно те удвоиха преднината си. Роберто Хилберт напредна по крилото и центрира за Дръмич, който с глава бе точен за 2:0.

В 50-ата минута Байер направи резултата класически като Белараби финтира защитник на границата на наказателното поле и със силен удар прати кълбото във вратата за 3:0. В 59-ата минута пък Йосип Дръмич прибави втори гол на сметката си като след чудесна комбинация изскочи на стрелкова позиция и хладноквърно реализира за 4:0.

След този мач бе продължена негативната серия на Щутгарт, който вече има 9 поредни мача без победа в първенството и остава на дъното на класирането с актив от 20 точки. Байер пък записа трета поредна победа на сметката си и излезе на 3-ата позиция с 42 точки.