Иван Станев: Когато една нишка се скъса, нещата тръгват на зле

Разпределителят на Нефтохимик 2010 (Бургас) Иван Станев бе разочерован от загубата на отбора му от ЦСКА с 1:3 гейма в първи четвъртфинален плейоф, игран в зала "Васил Симов". Разпределителят изрази надежда, че бургазлии ще успеят да се справят с проблемите в посрещането и ще спечелят следващата среща, за да достигнат до трети двубой. Ето какво още заяви Иван Станев за BGvolleyball.com:
 1/4-финал №1: ЦСКА - Нефтохимик 3:1
- Г-н Станев, загубихте битката, но пък войната продължава. Ще успеете ли да се вдигнете преди втория мач в Бургас?
- Нефтохимик ще успее да се вдигне. Загубихме този мач, но това не означава нищо. Проблемът дойде от това, че загубихме предишната среща и трябваше първо ние да гостуваме. Имаме си някои проблеми в посрещането, които през втория полусезон много ни тежат. Надявам се да изиграем един добър мач в неделя и никой не може да каже какво ще се случи. Двата отбора са равностойни.
- Започнахте много добре, но в третия гейм се пропукахте в посрещане. Това ли бе преломния момент?
- Това е волейбола. Той е колективен спорт и когато една нишка се скъса, нещата тръгват на зле и отбора трябва да се събере и да излезе от това състояние. Опитахме се до някъде, но не се получи изцяло и загубихме с 1:3.
- Колко по-различна бе днешната среща спрямо предходния двубой?
- Заряда е друг. Вече сме в плейофната фаза, а тук всяка грешка се наказва. В предния мач може би имаше някакво подценяване, а ЦСКА играха страхотно и резултата беше на лице.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - НЕФТОХИМИК 3:1 - ТУК!!!