Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Кметът на Монтана ще глобява волейболистите

Изключително ядосан останал кметът на Монтана Златко Живков след разгромната загуба на мъжкия отбор на Монтана от Арда (Кърджали) вчера, в първия мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи на Суперлигата, в който монтанчани загубиха у дома безславно от кърджалийци с 0:3 гейма, съобщиха за  BGvolleyball.com от клуба.

Още рано тази сутрин сутрин в 7:30 ч. градоначалникът, който е един от най-спортните кметове у нас и осигурява финансови средства на тима, привикал за обяснение  за ситуацията шефа на клуба Стоян Костов.

Златко Живков изразил огромното си разочарование от играта на волейболистите в този мач и липсата на мотивация за гонене на победата. Кметът заявил, че ако отборът на Монтана не победи Арда като гост и не изравни серията в четвъртфиналите, ще има финансови санкции. При евентуална загуба в Кърджали и отпадане от плейофите състезателите ще бъдат глобени с мартенските си заплати.

Тимът на Монтана е изцяло на общинска издръжка, като са осигурени всички необходими средства за привличане на класни играчи и атакуване на челните места в Суперлигата. С второто си място след редовния сезон отборът на Монтана вече си е осигурил най-малко бронзовите отличия в първенството, но едно отпадане на толкова ранен етап като четвъртфиналните плейофи не е приемливо за градоначалника и спортната общественост на Монтана.

СНИМКИ: chervenkarton.com