Доби Рабаджиева и Волеро отпаднаха от плейофите на ШЛ след "златен" гейм

Волейболната националка Добриана Рабаджиева и нейният отбор Волеро (Цюрих) отпаднаха плейофите на Шампионската лига след т.нар. "златен" гейм. Доби Рабаджиева и компания надиграха много трудно вкъщи турския гранд Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) с 3:1 (25:23, 24:26, 29:27, 25:19) в мач-реванш от Плейофи 6, игран късно снощи пред около 1500 зрители в спортната зала в Цюрих.

Така след загубата си с 0:3 в първата среща преди седмица като гости волейболистите на Волеро стигнаха до "златен" гейм
. В него, обаче, турският тим показа по-голямо желание за победа и го спечели с 15:12, с което се класира за финалната четворка на най-силния европейски клубен турнир при жените в Шчечин (Полша). По този начин воденият от треньора Драгутин Балтич отбор отпадна от турнира. Волейболистките на италианския треньор Джовани Капрара пък се класираха за финалния турнир, където на полуфиналите ще срещнат Вакъфбанк (Истанбул), където играе националката Елица Василева, който спечели турското дерби срещу Фенербахче Грундиг (Истанбул). Полуфиналът между Вакъфбанк и Еджзаджъбашъ ще бъде повторение на миналогодишният между двата тима, когато Вакъфбанк спечели с 3:1. Сега отборът на Еджзаджъбашъ ще търси реванш за загубата си през 2014 година. "Файнъл фор"-а на Шампионската лига ще бъде на 4-и и 5-и април.

Доби Рабаджиева игра силно цял мач и завърши със 17 точки (1 блок, 2 аса, 36% ефективност в атака, 71% позитивно и 31% перфектно посрещане). Най-полезна за Волеро пък за пореден път бе украинката Олеся Рихлюк със страхотните 28 точки (1 ас и 42% ефективност в атака). За тима на Еджзаджъбашъ над всички бе доминиканката Бетания Де Ла Крус с 24 точки (2 блока, 39% ефективност в атака, 25% позитивно и 10% перфектно посрещане) за победата.

ВОЛЕРО (ЦЮРИХ, ШВЕЙЦАРИЯ) - ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ ВИТРА (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) 3:1 (25:23, 24:26, 29:27 25:19); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 12:15
ВОЛЕРО: Къртни Томпсън 3, Олеся Рихлюк 28, ДОБРИАНА РАБАДЖИЕВА 17, Наталия Мамадова 21, Надя Нинкович 9, Анна Купрянова 9 - Силвия Попович-либеро (Натали Хаглунд, Рейчъл Санчес Перес 2, Ана Гърбач 1)
Старши-треньор: Драгутин Балтич
ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ ВИТРА: Асуман Каракоюн 1, Неслихан Демир 13, Бетания Де Ла Крус 24, Джорджън Ларсън-Бърбач 16, Мая Поляк 13, Кристияне Фюрст 9 - Гюлден Кузубашъоолу-либеро (Сейма Ерджан, Нилай Йоздемир, Есра Гюмюш)
Старши-треньор: Джовани Капрара.