Реал (Мадрид) разби АЛБА и се класира за плейофите в Евролигата (видео)

Испанският гранд Реал (Мадрид) стана първият отбор, който си осигури място в плейофите на Евролигата през сезон 2014/15, след като късно снощи се наложи категорично при домакинството си на АЛБА (Берлин) с 93:62 в двубой от X кръг в група Е на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Джейси Керъл беше най-резултатен за „Белия балет” – 13 точки, Серхио Люл и Рудни Фернандес добавиха съответно по 12 и 11 точки, а Руди Фернандес и Густаво Айон приключиха с по 10 точки на сметките си.

Реджи Рединг вкара 14 точки за гостите от Берлин, а Алекс Кинг добави 10 точки.

Двубоят започна отлично за испанците, които натиснаха съперника си и след няколко добри защити, последвани от успешни нападения, Реал се откъсна с девет точки наред – 27:18. Това внесе известно спокойствие в редиците на домакините, което от своя страна позволи на баскетболистите на АЛБА да изравнят играта и на почивката разликата в резултата беше намалена – 39:46.

Всичко в този двубой приключи през третата четвърт, когато отборът на Реал (Мадрид) демонстрира нагледно, че контролира напълно събитията на терена. В края на периода преднината на испанския гранд бе повече от категорична – 70:46, но това не спря домакините, които продължиха да трупат аванс и в заключителните десет минути, като последния съдийски сигнал прозвуча при 93:62.

Резултати от мачовете в Евролигата играни на 12.03.

Реал (Мадрид) – АЛБА (Берлин) 93:62

Нижни Новгород – Лаборал Куча 89:85

Галатасарай – Цървена звезда 68:91

Барселона – Макаби (Тел Авив) 89:71