Севиля нокаутира Виляреал с рекордно бърз гол (видео)

Носителят на трофея в Лига Европа Севиля направи важна крачка към 1/4-финалите на турнира. Тимът на Унай Емери спечели като гост испанското дерби срещу Виляреал с 3:1, а Витоло вкара най-бързия гол в историята на надпреварата, като откри резултата още в 13-ата секунда. Досега рекорда за най-ранен гол в Лига Европа се държеше от Исмаел Бланко, който като футболист на АЕК (Атина) се разписа срещу БАТЕ Борисов в 16-ата секунда.

Попадението падна след пас на Кевин Гамейро, но не шокира домакините, които можеха да изравнят още в ответната атака, но Лусиано Вието уцели гредата. Двубоят на "Ел Мадригал" беше много вълнуващ и с доста положения и пред двете врати. След гола на Витоло Виляреал овладя инициативата и създаде няколко отлични атаки. В средата на полувремето Хауме Коста беше близо до изравняването, но ударът му с глава не попадна в целта.

В 26-ата минута Беноа Тремулинас центрира перфектно към Стефан Мбиа, който с глава не остави никакви шансове на Серхио Асенхо. В 40-ата минута гредата спаси и домакините след удара на Алейкс Видал.

Веднага след почивката Вието намали на 1:2 с шестото си попадение в турнира. Аржентинецът се възползва от чудесен пробив на Матео Мусакио и простреля Серхио Рико, но само две минути по-късно Кевин Гамейро върна аванса от два гола на Севиля. Домакините продължиха да създават положения, но Джоел Кемпбъл и Денис Черишев.

В самия край на мача Серхио Рико на два пъти спаси Севиля от втори гол и запази отличния резултат на гостите.

Реваншът на "Рамон Санчес Писхуан" е след седмица.

ВИЛЯРЕАЛ - СЕВИЛЯ 1:3 (0:2)
0:1 Витоло (1)