Евертън се пребори за победата срещу Динамо (К) (видео)

Отборът на Евертън стигна до трудна победа с 2:1 над Динамо (Киев) в домакинството си от 1/8-финала на Лига Европа. Англичаните трябваше да направят пълен обрат в мача след като Олег Гусев даде преднина на гостите в 14-ата минута, но Стивън Нейсмит в 39-ата и Ромелу Лукаку в 82-ата минута от дузпа обърнаха нещата в полза на "карамелите", които обаче няма как да бъдат спокойни преди реванша в Украйна.

Динамо стартира мача по-добре в началното и в 14-ата минута логично стигна до откриване на резултата. Тогава след центриране от корнер Олег Гусев на първата греда засече топката в мрежата за 0:1. В същото време Евертън нямаше идея в играта си и не успяваше да сътвори нищо по-интересно в предни позиции. В 32-ата минута гостите имаха нов нелош шанс след далечен удар на Сидорчук, който бе спасен от Тим Хауърд.

В средата на полувремето обаче от нищото "карамелите" изведнъж се събудиха и показаха далеч по-добра игра. В 33-ата минута вратарят на Динамо Шовковски излезе неразчетено и подари топката на Лукаку, който обаче не успя да отбележи в опразнената врата. След това в 37-ата минута отново белгиецът стреля опасно от фаул и след намеса на стража топката се отби от гредата. При последвалия корнер Фил Ягиелка стреля с глава и кълбото бе изчистено от защитник пред голлинията, а след това играч на Евертън стреля над вратата.

По-добрата игра на Евертън  крайна сметка даде своите плодове в 39-ата минута, когато Ромелу Лукаку се пребори с двама играчи на съперника в центъра на терена и пусна чудесен извеждащ пас за Стивън Нейсмит, който напредна и с техничен удар изравни резултата - 1:1.

Второто полувреме бе далеч по-динамично, а Евертън изглеждаше много по-мотивиран да търси победата. Още в 48-ата минута домакините стигнаха до голово положение като Антолин Алкарас опита далечен удар, но Шовковски спаси. След това и Аруна Коне имаше шанс с глава от близо, но не затрудни вратаря. В 71-ата минута пък Ромелу Лукаку напредна и стреля в близкия ъгъл, но отново Шовковски бе на мястото си.

В 81-ата минута натискът на "карамелите" все пак даде резултат. Данило Силва игра с ръка в наказателното поле и домакините получиха дузпа в своя полза, а Лукаку от бялата точка хладнокръвно реализира за 2:1.

Така Евертън все пак измъкна победата и ще има леко предимство преди реванша след седмица, но и Динамо запазва всички шансове да обърне нещата в своя полза у дома.

ЕВЕРТЪН - ДИНАМО (КИЕВ) 2:1
0:1 Гусев (14)
1:1 Нейсмит (39)
2:1 Лукаку (82-д)