Волфсбург със супер обрат срещу Интер (видео)

Отборът на Волфсбург разби Интер с 3:1 в първия мач между двата тима от осминафиналите на Лига Европа. Вторият във временното класиране на Бундеслигата състав стигна до този успех, въпреки че губеше в резултата след ранен гол на Родриго Паласио в 6-ата минута. Белгийската звезда на домакините Кевин де Бройне блесна с два гола след почивката (63, 75), а преди нея Налдо бе изравнил. Момчетата на Дитер Хекинг  категорично надиграха "нерадзурите", които можеха да си тръгнат за Милано и с по-голям пасив.

Въпреки добрата си преднина германците ги очаква тежък двубой на "Сан Сиро", тъй като Роберто Манчини и момчетата му ще направят невъзможното, за да стигнат до четвъртфинал.

Гостите започнаха по-добре срещата на "Фолксваген Арена" и Родриго Паласио вкара третия си гол в турнира още в шестата минута, когато бе изведен срещу Диего Беналио от Мауро Икарди. Миланският гранд пропусна да удвои чрез Ернанес, но след това домакините взеха инициативата. Андре Шюрле, Даниел Кaлигиури пропуснаха, а Карисо с отлично спасяване изби в корнер. Именно след изпълнението на този ъглов удар Налдо бе оставен сам и с глава разстреля аржентинския вратар за 1:1. Попадението бе първо за защитника в надпреварата от девет срещи този сезон. Португалецът Виейриня бе близо до пълен обрат, но Карисо отново спаси.
В началото на втората част Паласио в 57-ата минута можеше отново да даде преднина на гостите, но пропусна отлична възможност очи в очи с Беналио.

От този миг до края Волфсбуг бе господар на терена, но въпреки това попадението в тяхна полза дойде след грешка на Карисо. Аржентинецът сбърка при изнасянето на топката и се стигна до гол в неговата врата дело на Де Бройне. Белгиецът отново изправи трибуните на крака в 75-ата минута, когато от фаул прати топката в мрежата за 3:1. Той стреля в ъгъл на Карисо, който очакваше изстрел над стената и допусна нова грешка и съответно нов гол във вратата си. Голът бе негов пети в турнира.

До края на срещата домакините пропуснаха две отлични положения за четвърти гол, който най-вероятно щеше да им гарантира още днес място сред 8-те най-добри. Калигиури и Де Бройне обаче сбъркаха.
Интер в последните минути имаше възможност да намали чрез Икарди и Паласио, но до чисто положение не се стигна и Волфсбург спечели с 3:1.

Другата седмица е срещата-реванш в Милано.

ВОЛФСБУРГ - ИНТЕР 3:1
0:1 Паласио (6)
1:1 Налдо (28)
2:1 Кевин де Бройне (63)
3:1 Кевин де Бройне (76)