Брюж обърна Бешикташ (видео)

Отборът на Брюж взе минимален аванс срещу Бешикташ в първия осминафинален сблъсък помежду им в Лига Европа. Белгийците се наложиха с 2:1, след като гостите първи стигнаха до гол. Точен за "черните орли" беше Гьокхан Торе в 46-ата минута, но след това Том де Сутер и Лиор Рафаелов от дузпа обърнаха резултата в полза на Брюж.

Като цяло срещата беше равностойна, а преди почивката и двата тима пропуснаха по едно добро положение. Първо Дейви де Фаув стреля неточно за Брюж от добра позиция, а след това стражът на домакините Матю Райън спаси опасен удар на Йогюзан Йозукюп.

В самото начало на втората част Гьокхан Торе даде преднина на Бешикташ с 4-ия си гол в турнира този сезон. Той се промъкна между няколко защитници и не остави шанс на Райън. В 52-ата минута Том де Сутер успя да изравни, след което Демба Ба на два пъти пропусна да вкара втори гол за гостите. Така се стигна до 78-ата минута, когато Фелипе Гедож бе повален в накзателното поле, а Рафаелов от дузпа донесе победата на Брюж.

БРЮЖ - БЕШИКТАШ 2:1 (0:1)