Арда шокира Монтана с 3:0 като гост (СНИМКИ)

Волейболистите на Арда (Кърджали) победиха много изненадващо като гости Монтана с 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) в първия мач помежду им от 1/4-финалните плейофи на Суперлигата, игран в зала "Огоста".

Така кърджалийци, които завършиха едва 7-ми в класирането след редовния сезон, шокираха втория Монтана и то на чужд тенен. По този начин отборът на Арда поведе в серията с 1-0 победи, като вече е с едни гърди напред. С момчетата на треньора Иван Халачев имат възможността след нова победа у дома да отстанят Монтана и да направят първата голяма изненада в Суперлигата още в 1/4-финалите. Втората среща между двата тима е в неделя (15 март) от 18,00 часа в Кърджали.

За всеобща изненада домакините от Монтана не успяха да покажат възможностите си на класен отбор. Срещата премина почти изцяло под диктовката на Арда, като кърджалийци преклониха монтанчани и в трите гейма. Едиствено във втората част волейболистите на Монтана играха стабилно, като водеха до второто техническо прекъсване, след което обаче отново настъпи спад и сдадоха фронта. Така Арда спечели мача с чиста победа и взе важно предимство в плейофите.

Над всички за Арда бе Спас Байрев с 19 точки (6 аса!!!, 1 блок и 80% ефективност в атака) за победата. За домакините от Монтана Минчо Минчев завърши с 18 точки.

МОНТАНА - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 0:3 (21:25, 23:25, 20:25)
МОНТАНА: Георги Братоев, Минчо Минчев 18, Явор Генов 13, Златко Кьосев 6, Денис Чавдаров 3, Иван Латунов 6 - Ивайло Лалов-либеро (Николай Къртев, Трифон Лапков 5, Любомир Агонцев, Добромир Иванов-либеро)
Старши-треньор: Георги Петров
АРДА: Делчо Раев 2, Спас Байрев 19, Кирил Хаджиев 7, Кристиян Пенчев 5, Васил Атанасов 7, Петър Бъчваров 9 - Теодор Маринов-либеро
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)