100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

ЦСКА обърна Нефтохимик с 3:1 в 1/4-финал №1 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на ЦСКА започна отлично в плейофите в Суперлигата. "Червените" успяха да обърнат и да надиграят у дома Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (18:25, 25:22, 25:14, 25:21) в мач №1, игран тази вечер в зала "Васил Симов".

Така ЦСКА поведе с 1-0 победи в плейофната серия, която се играе до 2 успеха от 3 мача. Втората среща между двата тима е в неделя (15 март) от 17,00 часа в Бургас.
1/4-финал №1: ЦСКА - Нефтохимик 3:1
Волейболистите на ЦСКА отново не бяха изведени от треньора си Александър Попов, а от помощника му Даниел Пеев. Все пак Сашо Попов бе на скамейката и с маска на уста заради настинка, която го мъчи през последните дни.
Армейците започнаха много добре срещата като успяха бързо да дръпнат с 4 точки разлика след серия от сервиси на Яни Георгиев. Гостите от Нефтохимик, обаче, я стопиха и взеха първия гейм с убедителното 25:18 след множество нелепи грешки от страна на ЦСКА. Втората част бе равностойна, но в края "червените" показаха много по-силна игра от бургазлии и напълно заслужено я затвориха в своя полза при 25:22. Третият гейм също започна отлично за домакините, които без проблеми го спечелиха с впечатляващото 25:14. Неприятна контузия в третата част получи Яни Георгиев, който получи си нарани пръст на атакуващата ръка и трябваше да бъде сменен от Велизар Кьосев. Все пак волейболистите на ЦСКА успяха да спечелят и четвъртата част с 25:21, а с това и мача с 3:1.
Най-полезен за ЦСКА стана Пламен Шекерджиев с 22 точки (2 блока, 4 аса, 55% ефективност в атака и 37% перфектно посрещане), а Радослав Парапунов заби още 17 точки (3 блока и 50% ефективност в атака) за победата. За тима на Нефтохимик Петър Христов реализира страхотните 26 точки (1 блок и 57% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.
ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (18:25, 25:22, 25:14, 25:21)
ЦСКА: Георги Сеганов 7, Радослав Парапунов 17, Пламен Шекерджиев 22, Яни Георгиев 11, Красимир Георгиев 12, Христо Цветанов 8 - Антон Василиев-либеро (Велизар Кьосев 2, Владимир Станков)
Старши-треньор: Александър Попов
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 3, Петър Христов 26, Стоян Златев 9, Андрей Николов 7, Стоян Самунев 2, Теодор Богданов 8 - Тодор Димитров-либеро (Костадин Николов, Христо Велков-либеро)
Старши-треньор: Николай Желязков.

Статистика: Методи Шопов (скаутмен на ЦСКА)

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - НЕФТОХИМИК 3:1 - ТУК!!!