Зенит срази десетима от Торино (видео)

Лидерът в руската Премиер Лига Зенит победи с 2:0 като домакин италианския клуб Торино в първа 1/8-финална среща от турнира Лига Европа. Халфът на "биковете" от Торино Марко Бенаси получи втори жълт, съответно червен картон в 28-ата минута и това максимално улесни задачата на питерци.

В 38-ата минута Игор Смолников отправи изстрел от далечно разстояние към вратата на италианците, вратарят Даниеле Падели не изби добре, бранителите в бели екипи действаха неориентирано и белгийският халф Аксел Витсел насочи топката в мрежата за 1:0. Осем минути след почивката тимът на Андре Вилаш-Боаш реализира второ попадение. Италианският защитник Доменико Кришито, бивш играч на Ювентус, бе точен за 2:0 с лесна добавка, след като ударът на бразилската звезда на Зенит Хълк се отби от гредата.

До края на мача Зенит задържа без особени проблеми удобния резултат и руснаците могат да се чувстват спокойни преди реванша в Торино след седмица.

ЗЕНИТ - ТОРИНО 2:0
1:0 Витсел (38)
2:0 Кришито (53)