Вдъхновен Левски не даде шанс на Ямбол (видео+галерия)

Левски се върна на победния път и записа тринадесети успех от началото на сезона в НБЛ, печелейки у дома срещу Ямбол по категоричен начин - с 98:84. Баскетболистите на треньора Папазов бяха вдъхновени от успеха над МЗТ в Адриатическата лига и показаха страхотно настроение и отборна игра. Шампионите вече имат баланс от 13-6 и взеха частичен реванш за отпадането от същия съперник в четвъртфиналите от турнира за Купата на България. Ямболии от своя страна имат 6 победи и 13 поражения.

Следващият съперник на Левски е Балкан. Играчите на Тити Папазов гостуват в Ботевград на 18 март, а на същата дата Ямбол ще приеме Черноморец у дома в зала “Диана”.
Левски - Ямбол
Домакините вкараха първите седем точки в двубоя, а след само пет минути игра разликата в полза на шампионите вече бе в двуцифрено измерение - 19:9. Нападението на столичани работеше на пълни обороти и те продължиха да бележат кош след кош, за да поведат с 30:14, а преднината им след края на първта част бе 12 точки - 33:21.
Гостите показаха друго лице в началото на втората четвърт и направиха силна серия от 13-6, с която наваксаха голяма част от изоставането си и се доближиха на 39:34. Капитанът на Левски Павел Иванов обаче взе нещата в свои ръце и реализира шест поредни точки за 45:34, а на почивката Левски пак водеше с 12 точки - 49:37.
Третата четвърт премина под знака на Павел Иванов, който продължи с отличните си изяви в атака, както и с няколко изключително атрактивни отигравания на Васил Евтимов. През този период “сините” добавиха още 9 точки към разликата в своя полза, която набъбна до 21 точки - 80:59.

През последните 10 минути домакините намалиха оборотите и така Ямбол успя да намали част от разликата, за да се стигне до крайното 98:84 в полза на Левски.

Павел Иванов бе отличен и завърши с 32 точки, 5 асистенции и 4 борби. Алекс Симеонов добави 20 точки, 5 борби и 5 асистенции, докато Димитър Ангелов остана с 19 точки. Джими Хънт реализира 11, а единствено Стоян Гюроски не успя да премине кота “10” от стартовата петица на тима, завършвайки с 8.

За Ямбол Тайлър Лейзър отново бе най-добър - 20 точки, 9 асистенции и 2 отнети топки, Станислав Говедаров вкара 15 от пейката, а Стоян Петков остана с 14. Костадин Маршавелски постигна "дабъл-дабъл" с 13 точки и 11 борби.

ЛЕВСКИ - ЯМБОЛ 98:84 (33:21, 16:16, 31:22, 18:25)

ЛЕВСКИ: Джими Хънт 11, Павел Иванов 32, Стоян Гюроски 8, Алекс Симеонов 20, Димитър Ангелов 19 (Алекс Уандие, Ивко Ивков 1, Спас Николов, Йордан Минчев, Деян Карамфилов 3, Васил Евтимов 4)

ЯМБОЛ: Тайлър Лейзър 20, Стойо Чолаков 4, Мартин Дурчев 10, Тони Бърнас 5, Стоян Петков 14 (Евгени Иванов, Милен Костов, Иван Тенев 3, Станислав Говедаров 15, Костадин Маршавелски 13)