Добруджа на победа от полуфинал след 3:0 срещу Левски Боол

Победителят в редовния сезон на волейболната Суперлига Добруджа 07 (Добрич) започна отлично в 1/4-финалните плейофи на Суперлигата. Воденият от треньора Мирослав Живков тим спечели у дома над Левски Боол с 3:0 (25:18, 25:20, 25:19) в първия мач от серията.

Така добричлии поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 2 успеха от 3 мача. Втората среща от серията ще се изиграе отново в Добрич, след като двата тима се разбраха предварително всички срещи да са в зала "Добротица". Двубоят е в събота (14 март) от 18,00 часа

Домакините от Добруджа имаха повече проблеми само във втория гейм, в който Левски започна силно и поведе с 4:0. "Сините" задържаха преднината си до средата на гейма, но след това добруджанци успяха да обърнат и да стигнат до 25:20 и 2:0.

Най-полезни за Добруджа станаха Симеон Александров (1 блок, 3 аса, 56% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане) и Костадин Стойков (1 блок, 4 аса и 50% ефективност в атака) съответно с 14 и 13 точки за победата. За тима на Левски Велизар Чернокожев се отчете с 12 точки.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЛЕВСКИ БООЛ 3:0 (25:18, 25:20, 25:19)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 7, Костадин Стойков 13, Симеон Александров 14, Димитър Маринков 9, Светослав Арнаудов, Венцислав Рагин 5 - Христо Христов-либеро (Илия Петков 4)
Старши-треньор: Мирослав Живков
ЛЕВСКИ БООЛ: Павел Иванов 1, Велизар Чернокожев 12, Мартин Атанасов 9, Данаил Бучков 2, Божидар Данчев 4, Василий Петров 2 - Лазар Киров-либеро (Александър Митков 4, Цветан Тодоров, Мартин Павлов, Георги Михалев)
Старши-треньор: Петър Шопов.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Добруджа 07)