23 гола в първите 1/8-финали на Лига Европа - всички резултати

Тази вечер се изиграха първите срещи от 1/8-финалите на Лига Европа. Първият двубой между Зенит и Торино завърши при резултат 2:0 за руснаците. Аксел Витсел откри в 38-ата минута, след като гостите в 28-ата минута останаха с човек по-малко заради червен картон на Марко Бенаси. Бившият играч на Ювентус Доменико Кришито удвои в 53-ата минута.

Интер пък загуби с 1:3 гостуването си на Волфсбург, въпреки че Родриго Паласио даде преднина на "нерадзурите" в 6-ата минута. Налдо в 28-ата минута изравни с глава, а в Кевин де Бройне в 63-ата минута донесе пълен обрат на домакините. Белгиецът отбеляза и трети гол в 75-ата минута от фаул.

В същото време, Аякс допусна поражение с 0:1 в Украйна от Днипро след гол на Зозуля (30). Турският Бешикташ пък отстъпи с 1:2 като гост пред белгийския Брюж. Бешикташ поведе в 46-ата минута след гол на Торе, но Де Сутер изравни в 62-ата минута, а домакините стигнаха до пълен обрат в 79-ата минута след точно изпълнена дузпа от Рефаелов.

Севиля спечели изцяло испанския сблъсък с Виляреал с 3:1 като гост след голове на Витоло (1), Стефан Мбиа (26) и Кевин Гамейро (50) за андалусийците и на Лусиано Вието (48) за "Жълтата подводница".

Фиорентина и Рома приключиха без победител в мача помежду си на "Артемио Франки" във Флоренция.  Двубоят завърши 1:1 след голове на Йосип Иличич (17) за домакините и на Сейду Кейта (77) за столичани.

Наполи пък надигра с 3:1 у дома Динамо (Москва). Хеттрик за италианците реализира Гонсало Игуаин (25, 30-д, 55), а Кевин Курани още във втората минута бе извел напред Динамо.

Евертън постигна обрат от 0:1 до 2:1 у дома срещу Динамо (Киев). Олег Гусев бе точен за 0:1 в 14-ата минута, но Стивън Нейсмит (39) и Ромелу Лукаку (82-д) дадоха лек аванс на "карамелите" преди реванша след седмица.