СКРА (Белхатов) на полуфинал в ШЛ след 3:1 над Перуджа

Полският волейболен гранд СКРА (Белхатов) се класира за финалната четворка на Шампионската лига в Берлин. Шампионите на Полша обърнаха и надиграха вкъщи вицешампиона на Италия Сър Сейфти (Перуджа) с 3:1 (16:25, 25:22, 25:23, 25:18) в мач-реванш от Плейофи 6, игран късно снощи пред около 11 500 зрители в зала "Атлас Арена" в Лодз.

По този начин независимо от загубата си в първата среща с 2:3 гейма като гости миналата седмица момчетата на треньора Мигел Анхел Фаласка се класираха за финалите на най-силния европейски клубен турнир. Там на полуфиналите волейболистите на СКРА ще играят с друг полски тим - вицешампиона Асеко Ресовия (Жешув), с българския национал Николай Пенчев, който пък отстрани руския Локомотив (Новосибирск) също след победа с 3:1 и загуба с 2:3 гейма. "Файнъл Фор"-а на ШЛ е на 28-и и 29-и март.

Най-полезен за СКРА стана аржентинският национал Факундо Конте със 17 точки (3 блока, 39% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане), а световният шампион с Полша и звезда на отбора Мариуш Влазли добави още 14 точки (1 блок, 1 ас и 31% ефективност в атака) за победата. За тима на Перуджа сръбската звезда Александър Атанасийевич заби 20 точки (2 аса и 44% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.

СКРА (БЕЛХАТОВ, ПОЛША) - СЪР СЕЙФТИ (ПЕРУДЖА, ИТАЛИЯ) 3:1 (16:25, 25:22, 25:23, 25:18)
СКРА: Николас Уриарте 3, Мариуш Влазли 14, Факундо Конте 17, Николас Марешал 5, Сречко Лисинац 7, Карол Клос 8 - Фердинанд Тиле-либеро (Войчех Влодарчик 1, Михал Винярски 10, Алекса Бърджович, Кацпер Пиехоцки-либеро)
Старши-треньор: Мигел Анхел Фаласка
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 4, Александър Атанасийевич 20, Кристиян Фром 9, Горан Вуйевич 4, Симоне Бути 6, Томас Берета 8 - Андреа Джови-либеро (Адриано Паолучи, Йоргос Цумакас, Джоузеф Съндър 5, Роко Бароне 2, Фабио Фанули-либеро)
Старши-треньор: Никола Гърбич.