Порто разстреля Базел с четири торпеда (видео)

Отборът на Порто се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като разби с 4:0 Базел във втория мач от осминафиналите на надпреварата. В първия двубой в Швейцария двата тима завършиха 1:1 и така с общ резултат 5:1 "драконите" продължават безпроблемно напред.

Всички попадения днес бяха вкарани с удари извън наказателното поле. Португалците показаха много точен мерник от далечно разстояние и отчаяха вратаря на гостите Томаш Ваклик. Автори на попаденията бяха Ясин Брахими, Ектор Ерера, Каземиро и Венсан Абубакар.

Резултатът бе открит от домакините още в 13-ата минута. Тогава Брахими изпълни отлично пряк-свободен удар от границата на наказателното поле и реализира. В 20-ата минута се получи неприятен инцидент. Данило от Порто се сблъска със съотборник и за известно време изгуби съзнание. Скоро бранителят се върна на себе си, но бе изнесен на носилка и заменен принудително.

До края на полувремето Порто контролираше събитията на терена и не допускаше опасности пред вратата си. Гостите пък не показаха, че имат идеи как да стигнат до чиста ситуация за гол.

В началото на второто полувреме португалците стигнаха до втори гол във вратата на съперника. Брахими се справи с двама защитници и намери непокрит Ерера, който с техничен удар от границата на наказателното поле удвои.

В 56-ата минута резултатът стана 3:0 в полза на Порто. Каземиро изпълни по страхотен начин пряк-свободен удар от близо 30 метра, който не остави шансове на вратаря на Базел Ваклик.

В 74-ата минута падна и четвърти гол в полза на домакините. Абубакар стана поредният играч, който разстреля вратаря на Базел. Шутът му от около 23 метра нямаше как да бъде спрян от стража на швейцарците.

В самия край на мача Базел остана и с човек по-малко, след като ветеранът Валтер Самуел получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена малко преди съотборниците си.

По този начин съвсем заслужено Порто продължава напред към четвъртфиналите. Португалците показаха и в двата мача, че са по-класният отбор и след като пропуснаха победата в срещата в Швейцария, днес се реваншираха по убедителен начин.