Левски губи Минев за две седмици

Левият защитник на Левски Веселин Минев има десетсантиметрово разтежение на лявото бедро след загубата с 0:1 от Лудогорец в Разград. 34-годишният бранител се контузи в 13-ата минута, когато на шпагат спаси вратата си от гол след удар на Роман Безяк, но продължи да играе до края на първата част.

Прегледите са показали, че ще трябва да почива между десет дни и две седмици. Така със сигурност Минев пропуска домакинството с Марек от последния кръг на редовния сезон в събота. От щаба на клуба се надяват да е готов за първия кръг от плейофите на първата половина от таблица, където отбора се надява да остане.

При положение, че “сините” завършат на шесто място и се класират в първата шестица се очаква да гостуват отново на “Лудогорец Арена” или ще се изправят срещу ЦСКА в първия кръг от плейфите. Всичко зависи от това кой ще бъде лидер в класирането, тъй като първия посреща шестия на старта в плейфите за призовите места.

Лудогорец победи Левски с 1:0