Ботев (Пд) взе дербито, съдбата на Левски е в ръцете на ЦСКА (видео+галерия)

Тимът на Ботев (Пловдив) взе изключително ценен успех с 2:0 срещу Локомотив (Пловдив) и измести Левски от шестото място в класирането. Лъчезар Балтанов (19') и Божидар Васев (34') отбелязаха головете. По този начин всичко ще се реши в последния кръг на редовния сезон, когато "жълто-черните" приемат ЦСКА, а "сините" са домакини на Марек. Само победа гарантира на 100% място на пловдивчани в Топ 6. В момента те имат 33 точки, а 26-кратните шампиони са с 31. При равенство в точките столичани са с предимство заради по-добрите показатели в преките мачове.

Това бе първа победа за "канарчетата" на "Лаута" от 1994 г., а освен това бе частичен реванш за отпадането от турнира за Купата на България на 1/8-финал през есента, когато "смърфовете" победиха с 2:1 в Коматево и с общ резултат 3:2 изхвърлиха своя съперник.

Локо (Пл) - Ботев (Пл)

Срещата трябваше да се изиграе в неделя, но заради силния снеговалеж в Пловдив бе отложена за днес. На тежкия терен двата тима се вкопчиха в здрава битка от самото начало. В 4-ата минута Спас Делев отправи удар с глава, но топката бе изчистена в корнер. В 8-ата минута срещата бе прекъсната за кратко, за да феновете и футболистите на двата тима отдадат уважение на легендата на "черно-белите" Аян Садъков, който се бори с тежко заболяване.

В 19-ата минута Мариян Огнянов започна атака по лявото крило, премина покрай Янко Сандански, Александър Якимов изби, но кълбото попадна в Балтанов, чийто изстрел се оказа неспасяем за Йордан Господинов.

В 34-ата минута Иван Цветков пусна отлично подаване към Васев, който нахлу в наказателното поле и с техничен удар преодоля за втори път Господинов.

Втората част започна с отлична комбинация между Мартин Камбуров и Йоан Ласиман, но ударът на последния не намери очертанията на вратата на Адам Стаховяк. В 58-ата минута на терена прехвърчаха искри, но реферът Ивайло Стоянов охлади страстите с жълти картони за Делев и Томаш Иршак. Секунди по-късно Камбуров нанесе топовен изстрел от фаул, но Стаховяк успя да избие.

В 60-ата минута резервата Радослав Димитров показа отлична техника по дясното крило, но ударът му бе блокиран, а след това с общи усилия защитата в жълто-черно изчисти топката. При последвалата контраатака Цветелин Чунчуков пропусна да се разпише, останал сам срещу Господинов.

В 74-ата минута опасен удар на Мехди Бурабия рикошира в бранител на "канарчетата" и не застраши Стаховяк. До края на срещата символичните домакини опитаха стихиен натиск, но така и не успяха да стигнат до почетен гол.